1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tunze 9002 ve Mushroom Aranıyor

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde helios2007 tarafından 23 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Merhaba arkadaşlar;

Elinde tunze 9002 olan (ticari sitelerden (isim vermiyorum) yada benzeri şekilde taksitli almak istiyorum)
    Elinde mavi-güzel kırmızı mushroom olan varsa ltf iletişime geçsin

Erdal bunu beğendi.
  2. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Bubble Magus Nac QQ de olabilir

3. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Abi az daha koy, ilan çıkarsa 9004 al yer sıkıntın yoksa; boşver nac qq yu. Zaten gün gelecek sadece bubble magus ları hasta eden bir virüs bulup Türkiye'ye salacağım.

MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  4. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    :)) abi tunze 9002 aldım.. tunze 9004 cok buyuk geldi 40x40x40 a

basma tulumba bunu beğendi.
  5. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Hayırlısı olmuş. Güle güle kullanınız o halde :)

helios2007 bunu beğendi.
  6. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Teşekkürler...

7. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Yanlız başka bir portaldan satıştan mashroom kayası aldım :( tam bir hüsran oldu bana :(

8. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Hocam canlıyı da malzemeyi de alacaksan buradan alınız. Buradan alınız ki, bir yamuk olursa ensesine çökelim. Biz yıkım ekibiyiz, Veysel abi, Mesut abi, ben; haberiniz yok mu? :)

Erdal, helios2007, YMR_AY ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  9. kaptanıderya

kaptanıderya

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Kadir Güler
    Bence bubble maguslara haksızlık ediyorsunuz hobici dostu bir marka bence ve parasına göre gayet iyi iş yapan cihazlar hepimiz şahin marka arabalarımızı satıp Bubble King alamayız ki Allah Bm leri eksik etmesin başımızdan :)

Önder. ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  10. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Üzülerek de olsa size katılmayacağım. Bubble magus sadece yoklukta giden marka bana kalırsa. Muadillerine getirselerdi, şu zamana kadar bubble magus kelepirden öteye gidemezdi. Oysa forumlarda millet, bubble magus kalitesi diye bir şeyden bahsediyor. Doğrusu bana komik geliyor. Sessiz diye curve 7 ya da curve 9 gibi modellerin 2. elini satmaya çalışan hobicilerin samimiyetinden ve kulaklarından da şüpheliyim :)

YMR_AY ve kaptanıderya bunu beğendi.
  11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    BM ler düşük bütçe ve düşük hacimli daha doğrusu hacimli değilde yüklü diyelim tanklar icin iyi bir çözüm. Ancaaaaak şu konuda da Burhana katılıyorum kullanmayanlardan ve satmaya calisanlardan dinlediğim BM ler sanirsin BK :D

veysel, nhtkmn, basma tulumba ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Şiiiiiiiittt portalın yolma ekibinde en önce ben varım bir kere :D

Tanaklarımda B.king ve Nac7 var. Nac7 iyi diyenlere şaşırıyorum.Tabiki çalışıyor ama öyle kendi kendine birşeyler yapan cihaz.Ses deseniz oldukça fazla.

13. kaptanıderya

kaptanıderya

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Kadir Güler
    Yalnız 300 liralık cihazla min.2300 liralık cihazların kıyası söz konusu arada 2000 liralık uçurum sadece ses sorunu ben mucizeler beklerim o rakamdaki bir cihazdan hatta biraz da abartayım su değişimlerinide yapmasını isterim :) 2000 liraya epeyde canlı alınır hani malzeme beslemiyoruz dostlar canlı besliyoruz birde Temel beyin beğendiğim bir sözü var :) ' Bubble Magusta olsa ( bu kısmı ben ekledim) Yaşar yaşar hepsi yaşar '..

14. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Abi burdan duyuruyorum..mashrooom istiyorum:))

15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Sadece ses değil tabiki toplama olarakta baya fark var.Ses deyip geçmeyin Kadir bey.Daha önce B.Kingin yerinde Nac77 takılıydı ve kurulumdan 1 ay sonra evde titreşimden durulmaz oldu.Abartmıyorum öyle böyle değil.Elinizi duvara koyduğunuzda bile hissediliyordu.
    Malzeme beslemiyoruz kabul ama bu cihazlar 7/24 çalışan cihazlar.Bunuda evimize buzdolabı alırken neden en randımanlı,piyasada en iyisi diye tanımlananı aldığımızla kıyaslayalım.Ama makkap alırken en pahalısını almayabiliriz.Çünkü gerektiği zaman kullanacağızdır.

basma tulumba ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  16. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Zaten sadece performans açısından kıyaslamıyoruz. Fiyat-performans açısından kıyaslıyorum ben. Mesela 750 tl ye Eheim ps var, Curve 7 muadili ve fiyatı curve 7 nin yaklaşık 2 katı. Ama ses sorunu çok daha az, performans çok daha yüksek (böyle bahsediyor kullananlar). Ne var ki Türkiye'de bu ürün yok, satılmıyor. Ya da Tunze 9410 biraz uğraş ile sesi epey azaltılıyor. Fiyatı 800 civarı, yine gerek performans ve kalite olarak üstün. İlla Bubble king ile kıyaslamak şart değil yani. Babaannem gibi hiç susmayan ama hep de bir şeyler yapıyor görünen bir cihaz Bubble magus.

ka2n, nhtkmn, harfuzmani ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Babanneni tuttum Burhan :D :D

veysel ve basma tulumba bunu beğendi.
  18. kaptanıderya

kaptanıderya

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Kadir Güler
    Doğru diyorsunuz tabiki çok iyi cihazlar var ona lafım yok ama hobiyi kolaylaştırmak adına hobiciyi çoğaltmak adına biraz daha esnek olarak Bubble Magus önerilebilir mesela yeni başlayan biri kendini bubble magusa ayarlamış bütçesinin planını yapmıştır fakat bizim bu yazdıklarımızdan sonra bm dan( acaba kurdu) uzaklaşıp öve öve bitiremediğimiz Bubble King in fiyatına bakınca 'yok artık bune paha diyip ben bu işe hiç bulaşmayayım diyebilir' ben 2008de ilk reef octopus ns 12 miydi tam hatırlamıyorum 80 liraya aldığımda o zamanlarda bubble magus larda vardı 350_500 lira fiyatlarında ben bu paraya komple akvaryum kurarım bune böyle diyodum tabi zamanla farkı algılıyor insan fakat ilk etapta bütçe gayet iyide olsa benimseyemeyebilir o fiyatları insanlar alt tarafı 2 palyaço besliyeceğiz çiftlik kurmayacağız fikrine kapılabilirler ki bence bütçe kısıtlıysa aqua macro , reef octopus ( heilea motorlu olan eski seriler) veya aquamedic pslerden önce gelicek tercih edilebilir bir marka ben bugüne kadar hobiye yaklaşık 20bin kadar harcadım fakat bir ps ye 2000 küsür lira vermek hep içime sinmedi gerek duymadım kullandığım kafa motorunun psden daha kaliteli daha pahalı olduğu akvaryumum oldu bugüne kadar nanolarda kullandığım psler hariç nac 3.5 , curve 7, curve 9, vertex alpha 170 ve ati 200 ıs ( son seri) kullandım inanın ya benim kulaklarımda ve gözlerimde ciddi sorun var yada o kadar fark yok arada en azından o kadar fiyat farkını hakedicek bir fark birde kullanılacak ps beslenicek canlıya göre belirlenir burda siz x markayı seviyorsunuz veya satan firmayı seviyorsunuz diye veya ben y markasını seviyorum diye öneri yapmak yerine beslenicek canlıyı öğrenmek gerekir 300 litre full sps yüklü bir tankla tabiki curve 7 başedemeyecektir keza bazı parça mercanları 400 lira olan bir akvaryumda 2000 liralık ps nin lafı olmaz yine kişiye göre değişken bir durum çıktı ortaya Burhan bey Bubble magus ve sevenlerini tarihe gömücem benzeri :) bir cümle kurdu bende ona karşılık yapma biz hala kullanıyoruz diyerek cevap verdim ama şu çok net bazı tanklarda bazı cihazlar lüzumsuzdur bence..

Nac77 ye gelince 2 motorlu büyük bir ps motorlarıda eski tip atman ph motorlar çırpıcı meshli liler yeni bm curve ve c serilerinde ses o kadar rahatsız edici değil birde akvaryum dolabı sump ın temas ettiği noktalar önemli ses konusunda dolabın içine sıfıra sıfır sump yaptırmak mantıklı değil sumpın altınada kalın strafor şart öbür türlü birbirine dokunarakta bir titreşim sesi oluşabiliyor yine dediğiniz gibi bahsettiğiniz ürünler sessiz ama gereksiz :) bu sadece görüş bu söylediğim bu ürünleri kötü yapıcak anlamına gelmez aldım kullandım fark göremedim bir daha almam. Sadece dc motorlu yeni seri reef octopusları merak ediyorum deniyebilirim 800 lira civarında fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam ki abartı değil bence normal , 1000e kadar sineye çekiyor insan sonrası sancı yapıyor bende :) Çokmu cimriyim bilmiyorum yada çok para batırdım ondan böyle oldum ben .

MESUT_KERİM ve basma tulumba bunu beğendi.
  19. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Kadir bey söylediklerinizde haklısınız, buna karşı çıkılmaz. Ancak bazı ayrıntılar var işte. Buna da süreç diyelim. Sözgelimi bubble magus şu anda tatlı su akvaryumcularının bile kafalarına göre belirlediği kar marjları ile sırf düdüklemek için satılan ps ler olmaya başladı. Önceden bu görevi aqua macro üstleniyordu. Hala da var internette. Sıkıntı bir bakıma da şu: adam bir ps yapıyor 1 ton kapasitem var diyor, 200 litreyi çeviremiyor. Dayanıklıyım diyor, parçaları elinizde kalıyor. Tabii ki bunu bilen biliyor, bilmeyenler ise öpüldüğü ile kalıyor. Ancak bazı markalar var ki, alanı asla pişman etmiyor. Siz vertex alpha yı kullanırken, tüh ya keşke bubble magus olsaydı dediniz mi? Yoksa içten içe, koyarım istediğim sps yi bana mısın da demez diye düşündünüz mü mesela? Ya da akvaryumcuda gördüğünüz her canlıyı alabilme lüksünü ve teminatını da az da olsa verdi mi vertex?
    Mesela forumlarda yazıyor, adam 300 litreye 3 tane tang koymuş. Herkesin yorumu belli, o hacimde olmaz cart curt diyorlar. Özellikle japon akvaristlerin tanklarına baksalar, ağızları açık kalır herhalde. Tatlı sudaki bol lepistesli akvaryumlar gibi, deniz balığı kaynıyor içeride. Kafanızı çevirip aşağıya bakınca gördüğünüz tek marka Bubble king oluyor. Ben de sevmiyorum bubble king'i bu arada. Çok pahalı geliyor bana da ve ona çok büyük sempati duyduğum söylenemez ama onca firmanın adam akıllı rakip yaratamaması da bence acizlik. Türkler işin içine girse, hele ki Antepli arkadaşlar bir parmak atsa acılı bubble king yaparlardı yeminle :)

YIKIKTEMO, helios2007, MESUT_KERİM ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Benim yapacağım zamana kadar kimse yapmazsa ben yapacağım ismini de "ALPİ" koyacağım...:cool:

ogeday_ylz, MESUT_KERİM, nhtkmn ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş