1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tunze 9400.04 Protein Skimmer Motoru

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde 94sem tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN
    Tunze 9400.04 Protein Skimmer Motoru edindim. Nac 6 protein skimmeri sattıktan sonra bir ps yapmayı kafama koyup bir protein skimmer motoru aldım. Denemek içinde bir gövde yapıp 1-2 saat çalıştırdım ve güzelde topladı. Ama aklıma takılan birşey var. Motorun hava giriş ucu hava hortumlarından biraz büyük ben ona uygun bir hortum bulamadım ve hava hortumunu ısıtarak taktım. Bu şekilde motorun performansınıda düşürdüm sanırım. Buraya uygun nasıl bir hortum kullanılabilr?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Tunze 9400.04 Protein Skimmer Motoru

Tunze 9400.04 Protein Skimmer Motoru hayırlı olsun. Hiçbir sorun olmaz gayet güzel oturmuş bence. Fakat eğer silikon bazlı tam hortum arasan yapı marketlerin hepsinde var. Hava emiş ucu sağa sola döner yapıda sanırım. Protein skimmer üzerine takıp çalıştırınca sağa ve sola çevirip en ideal performansta bırakman daha iyi olur.

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

PSK ya benziyor motor etiketi görmesem psk zannedecektim. Hayırlı olsun yeni motorunuz.

4. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan

Motor sanırım psk 2500, yanlış hatırlamıyorsam tunze bir ara kullanıyordu güzel motor bende nac6 da kullanıyorum baya başarılı.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Benziyor gerçekten benim de dikkatimi çekti. Üstüne Tunze yazmış kullanmış olabilir, hava emişi değişik tarz. Bu işler böyle zaten genelde, çırpıcı kısmı da çok çok benziyor.

6. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Semih Karaköyde sadece kavuçuk hortum satan dükkanlar var, her çapta bulabilirsin. Toptancıları olduğu gibi parça hortumda veriyorlar. Arap camisine gelmeden ara sokakta olması gerekiyor. Gitmeden önce iç çapı ile dış çapını ölçmeyi unutma....
    Boru çapı daralınca hava karışımı azalçağından azda olsa ps performansı düşer, fırsatını bulduğunda hortumu tedarik etsen iyi olur.

7. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Bu protein skimmer motorlarının hava emiş bölümüne güçlü bir hava motoru bağlasak nasıl olur?

8. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Hava ve su orantılı olmalı, yoksa istenilen kabarçık oluşmaz, motor bağlarsak kabarçık değilde balonçuk kesin oluşur :)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bazıları tar tar diye vuruntu sesi yapabilir, bazıları feleğini şaşırabilir, bazıları daha iyi oldu hissi verebilir vb. Motora göre değişiyor. Çok denedim bunu Burak icraat yok.

Sayfayı Paylaş