1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tunze Satış

Başlığı 'Soğutucular-Testler ve Diğer Ekipmanlar' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Tunze satış konusu memleketimizde biraz dağınıktır, sabit bir distribütör mağaza ortada yok gibi. Bu durum Tunse satış fiyatları açısından karmaşık ortam yaratıyor. Ağırlık olarak ülkemizde kullanımı tercih edilen ürünleri Tunze dalga motoru ve Tunze 9002 protein skimmer ürünleri. Dağınık ürün yelpazesi yapısı olması, Tunze ekipman veya malzemelerini satın alırken biraz araştırmak zorunda olmanıza neden oluyor. Burada önemli olan, deniz akvaryumu sahibi arkadaşlarımızın en ideal Tunze fiyatları ve garanti koşullarını yakalamasıdır.

  Tunze Satış Açısından Tunze Wavebox, Dalga Motoru Fiyatları Ne Durumda

  Tunze satış mağazaları tek ve bayii sistemi olarak işlemediği için veya belli mağazalar ön plana çıkmadığı için Tunze fiyatları açısından ve gerekse Tunze Dalga Motoru tarzındaki ekipmanlar açısından da karmaşık yapı yaratıyor. Bu konuda özellikle garanti süreçleri ve yedek parça temini çok önemli olur ve dikkat ister. Kendim yaşadım bu sorunu, 8 aydır serviste olan dalga motorum var. Aldığım yer aksine süre uzamış olsa da, başka bir akvaryum mağazası destek olmaya çalıştı. Bu açıdan, Tunze satış işlemi yapan yerler önemli ve bu konuda size destek olabilecek yapıda olmalıdır. Tunze satış mağazaları arasındaki Tunze fiyat değişkenliği de aslında buradan kaynaklanır. Tam manasıyla oturmuş bir yapı TUNZE satış mağazalarında yoktur, dikkat edilirse neredeyse esnafımızın hepsi kendi ürününü ithal ettiğini ifade eder, hatta dikkat edilirse canlı ithalatında da durum aynen budur. Bu durum Tunze satış noktalarını bilinmez ve güvenilmez kılıyor veya bazıları böyle düşünüyor, bu düşünce de bu yapıda doğal oluyor. Tunze dalga motorları ağırlığı vardır ama tunze wavebox ürünü Tunze satışı yapan mağazada olmayabilir.

  Tunze Satış İşleminde Tunze 9002 Satın Al Kavramında Tunze Protein Skimmer

  Kendi gözlemimi size aktarmak istiyorum. Özellikle Tunze 9002 satın al önerileri forumda yapıldığında satın almak isteyen arkadaşımız birçok Tunze ekipmanı satan mağaza bulabilir ama birinde bir ürün varsa diğerinde bu ürün kesinlikle yoktur. Fakat,Tunze dalga motoru raflarda boy boy yerini almıştır. Bu tarz Tunze Satış noktasında dalga motoru bulunup, Tunze protein skimmer bulunmaması aslında yukarıda anlatmak istediğimi işleyiş noktasına geliyor. Detaylı ekipman incelemesi için Tunze malzemeleri adlı yazımızı takip edebilirsiniz.

  Tunze Satış Fiyatları ve Akvaryum Mağazaları Durum Ne Merkezde

  tunze satış.png

  Konu içinde yer alan nedenlerin Tunze satış fiyatları bakımından karmaşa yaratmasına şaşırmamak gerek. Tunze ekipmanları kalite olarak kendini kanıtlamış markalardan biri, doğal olarak fiyat aralıkları diğer birçok markaya nazaran yüksek olur. Fakat, ekipman kalitesi akvaryum başarısında önemlidir. Elbette daha birçok kaliteli marka var ve araştırma yaparken akvaryum hacminiz ve oluşturmak istediğiniz canlı yüküne uygun güçleri seçmelisiniz. Tunze olacak diye de akvaryum boyutlarına göre düşük güçte ekipmanlar almak zorunda değiliz. Maddi güç dengesini ekipman seçiminde iyi dağılmalı ve size yetecek olan marka ve modeli seçmelisiniz. Ülkemizdeki yapı genel olarak zaten sadece Tunze değil birçok marka açısından durum aynıdır. Kısaca, belli bir mağaza bir ürünün satışına odaklı değil. Bu piyasa koşulları yüzünden anlaşılabilir olabilir ama böyle olması deniz akvaryumu sahibi arkadaşları daha titiz seçim yapmak zorunda bırakıyor. Tunze satış konusunda ele aldığımız düşünceler sonrası Tunze Türkiye şeklinde bir mağazayı örnek verememiş olsak da, yazımızın size yardımcı olması sevindirici olur.

  Akvaryum Portalı
   
  Düzenleme: 14 Mayıs 2016

Sayfayı Paylaş