1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tunze Turbelle NanoStream 6045 İncelemesi

Başlığı 'Akıntı ve Dalga Motorları' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 23 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Merhabalar,
    Sizlere Tunze'nin yeni dalga motorlarını tanıtmak istiyorum. Tunze bu yeni dalga motorlarında "silence clamp" dediği bir tutucu geliştirdi. Böylece dalga motoru tutan kıskaçların camla temasları minimuma iniyor.

Ayrıca 6045 modelin de akıntı 4500 litre ile 1500 litre arasında ayarlanabiliyor.

Özelliklerine gelirsek;

50-400 litrelik akvaryumlar için uygundur.
    5-7 watt arasında elektrik harcar.
    Mıknatısı 12 mm'e kadar uygundur.

Size gözlemlerimi aktarmam gerekirse Vortech'ten akıntı tarzı olarak tamamen farklı. Tunze daha uzağa dar bir akıntı verirken Vortech daha yakın alana geniş akıntı veriyor. Akvaryumumda 2 farklı tarz dalga motorunu kullanmam ilginç bir akıntı oluşmasına neden oldu. Vortech'i "Reef Crest" modunda kullanırken, Tunze'yi 2500-3000 litre arasında kullanıyorum. Şuan akıntımdan memnunum.

Ayrıca kendi çektiğim tanıtım videosunu paylaşmak istiyorum. Umarım beğenirsiniz.

Saygılarımla...

Yazının izinsiz yayınlanması kesinlikle yasaktır! Bir sorun zaten izin veririm. :D

Nadir ve TencoMelih bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Tunze Turbelle NanoStream 6045 İncelemesi

Harika bir paylaşım olmuş Görkem kutlarım. :ay: Bu tarz ürünleri seviyorsun doğal olarak ''Sosyete'' olduğun için. Fakat video tanıtımı konuya ayrı bir renk katmış. Fiyat aralığı nasıl bu ekipmanın? Kalitesi malum bir marka ve elektirik sarifayı oldukça düşükmüş.

3. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

En önemli şeyi fiyatını atlamışım evet. :) Kurlar günden güne değiştiği için fiyatı Euro üzerinden yazıyorum. Fiyatı 75.30 €

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fiyatı normal gibi geldi bana Görkem, siz ne dersiniz?

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Bu ürüne, bu fiyat güzel bence.

6. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron

Merakımdan soruyorum.Bir hayli küçük bir motor. 40-500 litre diyor ama tek başına en fazla kaç L akvaryumda gereken akıntıyı verir?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Haklısın Toygar tek başına 400-500 litreyi götüremez. Fakat bu birimleri verirken tek başına yeter anlamında vermiyor üreticiler. Ayar yapılabilir olmasına güveniyorlar akıntı olarak sanırım. 500 litre az değil, karşılıklı değişken akıntı için en az 2 tane gerekir. Tabii sadece balık veya az akıntı isteyen türler varsa o başka.

8. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron

Bende şu sıralar akıntı motoru araştırıyorum.Küçük ve tek bir adetle bitirebilmek niyetindeyim bu gerekliliği.Boyutlarından dolayı bir hayli sıcak bakıtım ama tek başına yetebilecek ise 135L ye.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

135 Litre için aslında Vortech 20 tek başına süper olur. Fafa kısmı su dışında içerde küçük bir parça var. Suyu ısıtma sıfır, kullanıyorum 350 litrede tam yetmiyor ama memnunum. 135 litreye güzel olur.

10. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron

Henüz başarı sağlayıp sağlayamayacağım bir girişim için oldukça yüksek fiyatları var.Bir süre tanıtım videolarını izlemiş ve hayran kalmıştım.Başarılı geçecek bir projemin ardından düşünebileceğim ürün şimdilik.

11. Qttoman

Qttoman

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Murat Turhan
    Emeğinize sağlık...Tanıtım için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş