1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tunze

Başlığı 'Soğutucular-Testler ve Diğer Ekipmanlar' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 27 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Tunze Aquaristic deniz akvaryumu ekipmanları markasıdır. Tunze 6045, 9002, 6060, 6026,Tunze dalga motoru , Tunze protein skimmer, Wavebox fiyatları ne durumdadır ve fiyat bilgileri, performans kıyaslaması yaptığımızda nasıl bir karar alabiliriz yanıt bulmaya çalışacağız. Tunze oldukça köklü ve akvaryum ticari olarak kariyeri olan bir markadır. Tunze Almanya kökenli bir markadır ve dünyada önemli bir kitlenin kullandığı deniz akvaryumu ekipmanları pazarlayıcısıdır. Tüm markalarda olduğu gibi akvaryistler Tunze fiyatları konusunda kıyaslama yaparken aslında imkanları doğrultusunda hareket eder. Yani imkanı olan diğer benzer ürünleri araştırmaktan çok direk satın almaya odaklıdır ama imkanı kısıtlı olanlar benzer ve alternatif ürünleri araştırmaya koyulur. Tecrübesel bazda bakarsanız zaman zaman ''aynı işi görüyor, neden 10 katı para verelim'' ifadelerini kullanır, kimi zaman ise bu ifadeleri kullandığı ekipmanı doğru kullanamadığından veya şansı nedeni ile verim alamadığından, arıza yapmasından dile getirir.

  Tunze Müğendislik

  Tunze düşük wat, doğayı daha benzer taklit etme kısmında ağırlıklı mühendislik sergilemektedir. Tunze dalga motorları bu açıdan fazlaca kullanıcıya sahiptir. Tuze Wavebox son dönemlerde Vortech ile yarışa girmiş gibi görünüyor, kısaca bu iki ürün değişken akıntı yaratıcılar alanında ağırlığa sahip. Diğer düz akıntı veren ama elektronik kontrol devrelerinin artı alınıp bağlanması ile farklı şekilde kullanılabilecek Tunze 6045, 9002, 6060 gibi motorları piyasada satılmaktadır.

  Tunze Dalga motoru 6045;

  [​IMG]

  Örnek olarak Tunze dalga motoru 6045 turbella ekipmanı beğenmemek pek olası değil. Akıllara hemen fiyatı gelebilir ancak şaşırtıcı şekilde aslında uçuk sayılmaz. Tunze 6045 fiyatı aşağı yukarı 75-80 Euro. Aslında Tunze Dalga Motoru bu modelini diğer birçok dalga motorları ile kıyaslarsak çok göze batan bir fiyat değil diye düşünebiliriz. Sonuç olarak deniz akvaryumu olgusunda ekipman seçerken 10-15 lira gibi rakamlardan tasarruf etmemeye çalışmak gerekir. Elbette bu sadece Tunze gibi bir marka tercih edilmelidir anlamında değil, genel olarak kalite kıyaslamasında öne çıkan ekipman seçimini ifade etmektedir.  Tunze Protein Skimmer 9002 Satın Al Bilgi

  Tunze 9002 satın al ilanları yanında sizlerin sıfır araştırmaları da çok önemli. Bu protein skimmer nano olarak ifade edilebilecek akvaryum tarzına uygundur. Tunze 9002 fiyatı ise ortalama 127,90 € civarıdır.

  Tunze 9002 Türkçe yerel özellik açıklaması;

  40 - 200 litre arası tuzlu su akvaryumları için ideal protein skimmer.

  Ölçüler: U 125 x G 55 x Y 338 mm

  Çalışma Derinliği: yaklaşık 180 - 220 mm

  Güç Tüketimi: 8 W @ 230 V / 50 Hz ,

  Skimmer Kap Hacmi: 0.3 l

  Hava Kapasitesi: 150 l/h

  Tunze Yabancı özellik açıklaması;

  Tunze DOC Skimmer 9002. Recommended for aquariums from 40 to 200 litres of salt water.

  Dimensions: L125 x W55 x H338 mm

  Immersion depth: approx. 180 to 220 mm

  230V/50Hz 10 W

  Skimmer cup volume: .3 l

  Tunze Wavebox 6026;

  [​IMG]

  Tunze Wavebox 6206 Nano akvaryumlar için piyasaya sürülmüş bir dalga yapıcıdır. Yukarıda söz ettiğimiz doğayı taklit üzerine eğilme sonrası Tunze firmasının ortaya çıkardığı bir ürün olarak karşımıza çıkar. Kutu şeklindeki aparatı akvaryum içinde yer kaplaması eksi yanıdır diye düşünüyorum şahsen. Son zamanlarda kutusuz olan mıknatıslı dıştan takma motorlar daha fazla tercih edilmektedir. Fiyatlarına bakacak olursak ortalama 450 USD gibi bir rakam görüyoruz. Üstteki ekipmanların fiyatları ile kıyaslandığında biraz yüksek fiyatlı olduğu söylenebilir. Fakat işlev olarak doğayı taklit hedef ise tercih edilmesi hobiciye kalmıştır.

  Tüm Tunze ekipmanlarını bir konuda mümkün olmadığından tek tek ekipman incelemelerini ele aldığımız tunze ekipman tanıtımları bölümünü ziyaret edebilir ve diğer benzer ekipmanlar ile kıyaslayabilirsiniz. Tunze markasını bir nebze tanıtmaya çalıştığımız konumuzun size fikir vermesini dilerim. Sağlıklı ve sorunsuz akvaryumlar...

  Akvaryum Portalı;
   
 2. halilkocan

  halilkocan

  Mesajlar:
  7.761
  İsim:
  halil kocan
  Cevap: Tunze

  Güzel tanıtım olmuş Temel abi ellerine sağlık. Ama anlamadığım ps de niye o kadar çok uçuk litre farkı var 40-200 baya geniş spektrumdaki müşterilere ulaşmak istemişler herhalde.
   
 3. kupeli

  kupeli

  Mesajlar:
  1.477
  Yer:
  Ankara
  Cevap: Tunze

  Tunze nin motorları gerçekten elektirik sarfiyatı konusunda başarılı görünüyor. Fakat gerçektende aynı işi yapabilecek başka motorlar varken 10kat para vermek ne kadar doğrudur? Bunu ancak kullananlar cevaplayabilir. O zaman sözü tunze kullanıcılarına bırakmak lazım.
   
 4. fth-94

  fth-94

  Mesajlar:
  5.333
  Yer:
  Türkiye
  İsim:
  Fatih BAŞBAĞ
  Cevap: Tunze

  Tunze hiç kullanmadım fakat kullananların hiç birinden de olumsuz yorum duymadım, okumadım. Ürünleri kaliteli ve elektrik konusunda da cep dostu.
   

Sayfayı Paylaş