1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuz koymalımıyım??

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde BassKiller tarafından 19 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Benim 50lt takımda 3-4 cm 4 Sp 4 Yunus var ve acemi olduğum için kendimede çok güvenemiyorum.Sizce önlem olarak tuz koymalımıyım? Ve aktardan kaya tuzu istedim bana deniz tuzu verdi ikisinin arasında fark varmı?Önerilerinizi bekliyorum..

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Tuz koymalımıyım??

Mehmet öncelikle beslediğin türler için akvaryumun hacmi balıklar yavru olsalar dahi çok ufak.Bu akvaryumda bu balıkları sağlıklı bir şekilde besleyemezsin.sarı prenses yada yunus yerine çok güzel bir canlıdoğuran türleri besleyebilirsin.Ayrıca akvaryumda herhangi bir hastalık vs bulunmadıkça tuz kullanmana gerek yok.

3. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Akvaryumum küçük ama 1-2 en fazla 3 hafta sonra babam yurtdışından gelicek o zaman alıcam 250lt akvaryumu..

Peki hasta olduklarında ne kadar kullanmalıyım şimdi soruyımda daha sonraları hastalık durumu olursa hemen uygularım..

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hasta olduklarında yani her hastalıkta kaya tuzu kullanılacak diye bir durum yok. Mesela benek hastalığında, mantar sorununda kullanılabilir ama birçok farklı hastalıkta işi daha da zora sokabilir.

5. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Bende hastalandıklarında mantar türünden hastalık olarak demek istemiştim..

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Beyaz benek,mantar vs tarzı hastalıklarda iyotsuz kaya tuzu kullanılır.Ama Temel hocamın da dediği gibi her hastalıkta kullanılmaz.Veya akvaryumda hiçbir sorun yokken gene kullanılmaz.Ama kullanılması gerektiğinde ise ölçüsü 500 litre suya yarım su bardağı tuzdur.

7. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Birşey daha sorucam aktardan kaya tuzu istedim bana deniz tuzu verdi ikisinin arasında fark varmı??

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Muhakkak arada fark var. Ancak ben hiç deniz tuzu kullanmadım. O yüzden deniz tuzuna yorum yapamam.Ama iyotsuz kaya tuzunu yıllarca kullandım.Kaya tuzunu almak için aktarları dolaşana gerek yok.En yakın marketten temin edebilirsin.Bildiğin turşu tuzudur kaya tuzu. :ay:

Sayfayı Paylaş