1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuz Seçimi ?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde hasan1958 tarafından 21 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Yerli üretim bir tuz kullanıyordum ama bir takım sakıncalarını gördüğümden, kullanmış olduğum tuzu değiştirmek istiyorum. Hangi marka tuz seçmemi önerirsiniz. Sistemde balık ve mercan eşit ağırlıkta.
    (Ankara da Red sea Coral pro ve Aquarium systems reef crystals bulunuyor).

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi benim fikrim Red sea den yana reef cristal var yarım kova kaldı bitsin diye bekliyorum.

hasan1958 ve YMR_AY bunu beğendi.
  3. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Veysel bitince Red sea coral pro mu kullanacaksın?

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Evet abi bunu sevemedim bir türlü, kh düşük kayalar coralline kapladı ondan dedik üç beş parça kaya var şimdi su değiştirmeme rağmen düşük bir değer, mercan yok kaya yok yok yok yok kh hala düşük. Rutin su değişimlerini aksatmadığım halde böyle. Red sea de bu tip olaylarla hiç karşılaşmıyordum abi.

hasan1958 bunu beğendi.
  5. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Veysel bende de sorun var ama canlılarda normal gözüküyor anlayamadım.
    Ph:7,8 , kh: 6,2
    her hafta su değiştiriyorum, değişiklik yok, forumda yeni konu olarak açacağım bakalım ne çıkar.

veysel bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Anlamış değilim abi sıfır numara mercan kırığı aldım yeni kurarken tüketim de yok şuan. Bir kaç su değişiminden sonra ne olacak onu bekliyorum bakalım. Su ro su 4 tds çıkıyor sorguluyorum her şeyi tek tek bakalım.
    Önce mercan kayalar v.s. varken dıy katkı ile bailing yaptım düzene girdi tüketim 1 civarı idi günlük ama bazı mercanlar kastı özellikle hairy mushroom ve chromisler tepki verdi iki tanesi düzensizleşti yem almamaya başladı benim gözlemlerim bunlar.
    Canlılarda sıkıntı yoksa tuz değişimi en iyisi bence dışarıdan dozlama ile müdahale etmemek taraftarıyım çok aşırı tüketim olmuyorsa.

MESUT_KERİM ve hasan1958 bunu beğendi.
  7. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Tropic marin expert test kiti nerede satılıyor, bilen arkadaş varmı.
    Yurt dışı sitelerden test kitleri kimyasal olduğundan gönderilmiyor herhalde.

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi expert kit zor bulunuyor genelde, ama tek tek tropic marin testler satılıyor ve daha kolay bulunuyor. Abi telefonla sordum bakıp haber verecekler büyük ihtimal bulunacak gibi.

hasan1958 bunu beğendi.
  9. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Sağol veysel

Sent from my iPhone using Tapatalk

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş