1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuz tamamen nasıl yok olur?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ahmet07 tarafından 31 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. ahmet07

ahmet07

İsim:
    ahmet altınyazar
    Arkadaşlar merhaba, umarım konuyu doğru yere açmışımdır; mesele şudur, 3-4 gün önce beyaz benek dolayısıyla akvaryumdaki bitkleri çıkarıp (karantina tankım olmadığı için) içine tuz ekledim ve sıcaklığı artırdım, bitkilerde ayrı bir kapta suda bekledi ve ışık verildi ama ısıtıcı yoktu, oda sıcaklığında (muhtemelen 20 derecede) beklediler. Şimdi hastalık geçtiği için bitkileri geri dikmek istiyorum ama merak ettiğim birşey var acaba eklediğim tuz %30 - 40 su değişimi ile yok olurmu yoksa daha fazla su mu değiştirmem gerek? Akvaryum 35 litre, içinde 3 adet velifera ve 2 adet silver molly var. Ekipman olarak küçük iç filtre, ısıtıcı ve hava motoru kullanıyorum. Çıkardığım bitkiler ise 10 kök saz ve 3 öbek java moss. Yardımlarınız için çok teşekkürler..

Not: Kullandığım tuz iyotsuz tuzdur ve akvaruma attığım miktar 2-3 çay kaşığı kadardır.

2. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: Tuz tamamen nasıl yok olur?

Sn Ahmet bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
    Eklemiş olduğunuz tuz miktarı oldukça az, bu nedenle su değişimi de yapınca sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Ancak bitkili akvaryumlarda uzman olan arkadaşlarımızın da görüşlerini almanızda büyük yarar vardır. Yarın sabah itibari ile size gerekli yönlendirmeyi yapacaklardır. İyi geceler dilerim.

3. ahmet07

ahmet07

İsim:
    ahmet altınyazar

Özgün bey çok teşekkürler,umarım öyledir.Başka konu ile bilgisi olan arkadaşlarında yazmasını sabırla bekliyorum çünkü forumda çok aradım ama bulamadım bu konuyu.Bugün dikmem gerek bitkileri,yardım ederseniz sevinirim.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Aramıza hoşgeldiniz,

%30 su değişimi yaptığınızda bir problem çıkmaz. Su değişiminin ardından bitkileri akvaryumunuza ekebilirsiniz

ozgun_cyprus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş