1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.
  2. En düzeyli, özgün ve kaliteli içeriğe sahip deniz akvaryumu forumunda bulunmaktasınız. Keyifli paylaşımlar...

Tuzlu Su Akvaryumu Kuruyorum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Courageous tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editörümsü Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
  2. sconat

sconat

Ad-Soyad:
    Ozan Sıdal

Gördüğüm en güzel akvaryum kurulumlarından biri. naz: naz: naz: Her sayfası beceri dolu.bizde dıy gurup üyesi olacağız utandım valla. Helal olsun hepsi harika.benimde aklımdan deliklerin küçük olduğu geçti.

3. Courageous

Courageous

Ad-Soyad:
    Özkan Yürekli

Bir boruyu delik açıp denedim, delik sayısı fazla olduğunda dolayı hepsi istediğim gibi akmadı. Daha sonra delik aralığını değiştirdim. Daha büyük olmasından sa küçük olması daha iyidir diye düşündüm, yeterli gelmese genişletirim. Teşekürler bütün yorumlar için. Sizin gibi abi ve kardeşlerin yardımı sonuçunda bunları öğrenip yapıyorum....

4. Courageous

Courageous

Ad-Soyad:
    Özkan Yürekli

Temel Abi silikon temizleyicisi için cok teşekürler. Biliyon ilkez akvaryum silikonlama işi yapıyorum, biraz iş kazaları oldu... Bende nasıl temizliyecem diye düşünüyordum, çok güzel bir ürün, en kısa zamanda temin edicem...

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editörümsü Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert

Gerçekten iyi bir ürün. Sıkıntılı bir iş bu kalıntıları temizlemek ve faydalı olacaktır. Zaten sonrasında sofra tuzunu ıslak beze ekleyip akvaryumu iyi bir siler durularsın harika olur.

6. Courageous

Courageous

Ad-Soyad:
    Özkan Yürekli

Evet abi , son rutuşlarda sonra iyi bir temizlik yapıcam. Diy motor getirtme arayışlarım da sonuna geliyorum, hayırlısı bakalım.... İyi fiyat olursa bir adet te sizin için sipariş verdim Temel Abi haberin olsun.... :heyo:

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editörümsü Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert

Benim acelim yok sağol. Şimdilik bir sıfır bir psk var elimde. Diğer Dıy ps ( 6 numara ) bir adet benim modifiye ve bir adette psk ile çalışıyor şimdilik. İlk defa ilan verip satmayı düşünüyorum sıfır motor ile toplu dıy ps olarak yaptığımızı.

8. Courageous

Courageous

Ad-Soyad:
    Özkan Yürekli

Sıfır motor olarak ne kullandın Temel Abi. Bizim motor işi yatarsa altarnatif bulunsun...

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editörümsü Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Sicce Psk 2500 taktim uzerine. Ati 200 ayni motoru kullaniyor ve iyi bir motor. Merak etme yaptigin ps'den iyi verim alacagin bir motordur. Fiyati kargo haric 109 dolar.

10. Kubilay*

Kubilay*

Ad-Soyad:
    Kubilay Atik

Özkan abi çok iyi gidiyorsun.Bu kadar emeğin sonunda güzel birşey çıkacağından şimdiden emin olabiliyorum.Tebrik ederim.. em34:

11. Courageous

Courageous

Ad-Soyad:
    Özkan Yürekli
    Akvaryum birleşim detalarına baktıysanız silikon yok, lazer ilemi birleşim yapılmış...
    Çok güzel bir akvaryum

[IZLESENE]7282633[/IZLESENE]

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editörümsü Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert

İmkan meselesi sonuçta, güzel olmuş gerçekten videodaki akvaryum. Silikonları temizleme de sorun mu var ?

13. Courageous

Courageous

Ad-Soyad:
    Özkan Yürekli

Temel Abi şimdilik bir sorun yok inşallah... Evet imkan ve zaman meselesi...

14. Courageous

Courageous

Ad-Soyad:
    Özkan Yürekli

Elektrik İşleri
    Bugün biraz malzeme aldım ve elimde daha önce olan malzemeler ile birlikte akvaryumun elektirik tesisatını yapmaya başladım. Kanalı sistem yapmayı düşündüm. Ayrıca akvaryum sump olduğu dolap içi aydınlatma da koymayı düşünüyorum. Bazı eksik malzemeden dolayı tamamlayamadım. Yarın bitmiş olarak fotoğraflarını atarım…

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editörümsü Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert

Hayranlıkla izlemeye devam ediyoruz. Yazacak birşey bulamayınca rahatsız oluyorum.
    Bu kadar kendinden emin gitmeyin yahu. :D :D

16. Courageous

Courageous

Ad-Soyad:
    Özkan Yürekli

Yok be abi uzmanlık kısmı balıkları hayata tutmak... Ben hiç tuzlu su ile hiç alakam yok, sayenizde alt yapıyı bitirince oluçak inşallah....
    Bu hafta içersinde çırpıcılı motor işini cözersem deniz suyunu koyucam.
    Deniz suyunu boğazdan mı almak yoksa silivri taraflarından alıp doldurmak daha mantıklı mı Temel Abi...

17. Courageous

Courageous

Ad-Soyad:
    Özkan Yürekli

Akvaryum içi kaya dizaynı lav taşı + canlı kaya ile birlikte yapmak nasıl olur. Zaman ile aşılama olurmu?

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editörümsü Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert

Bildiğin gibi 1.500 litre tamamen DIY bir akvaryum kurduk ve kaya dekaoru tamamen lav kayasından idi. Biyolojik olarak aşılama ve mercan sıçraması olarak sıkıntı yok ama coraline alg sıçramadı ve kaplamadı. :) Ancak akvaryum değişimi yapılıp yeterli süre tanınmadı belki ama 4 ay bence az süre değildi. Bunun dışında sıkıntı yok.

19. Courageous

Courageous

Ad-Soyad:
    Özkan Yürekli

Dün yarım kalan çalışmayı bugün bitirmek nasip oldu, ufak tefek eksiklikler hariç...
    İki adet sump aydınlatmak için powerled koydum, çok az elektirik tüketiyor.
    Bunları açıp kapatmak için bir adet komitatör koydum. 8 Adet Topraklı Priz 1 Adet Komitatör takımı oldu.

20. cimlikaya

cimlikaya

Ad-Soyad:
    Teoman Çimlikaya

Bence aynı sistemi akvaryumun arkasına dışardan yapsaydınız çok daha güvenli olacaktı zira zamanla tuzlusu oksitlenme yapacak pirizler tuzla kaplanacaktır diyorum ,sizde diyeceksinizki hep muhalefet hep muhalefet ama ne yapayım sadece aklımdan geçenleri yazıyorum hepsi bu :heyo:

Sayfayı Paylaş