1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuzlu Su Akvaryumu Test Kiti

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Zgr Ari tarafından 31 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Zgr Ari

Zgr Ari

İsim:
    özgür ARI
    Selamlar,

80 litrelik bir deniz akvaryumuyla kuruyorum.Bunun için test kiti'nin ne olması gerektiğini karar verme aşamasında biraz zorlandım. Sadece balık ve
    canlı kayadan ibaret olacak akvaryum. Test kitini çanta halinde mi yoksa tek tek mi almam lazım? Eğer öyleyse hangilerini bulundurmam gerekiyor, marka seçimim ne olmalı?

2. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Cevap: Tuzlu Su Akvaryumu Test Kiti

Hayırlı olsun öncelikle, salifert testleri için iyi yorumlar okudum. Fiyat-performans olarak iyi durumdalar. Nitrat,nitrit,karbonat,kalsiyum,magnezyum,fosfat alınabilecek testler. Çanta halinde alacaksanız bu testleri içinde barındıran bir marka alın ya da en fazla barındıranı alın ekleme yaparsınız. En acilini soracak olursanız; nitrat ve fosfattır. Hiç almasam olur mu derseniz; akvaryumunuzu çok güzel bir şekilde fotoğraflayıp tanıtmanız gerekir gelişim süreciyle birlikte.

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Özgür bey foruma hoş geldiniz. Akvaryumun uzu tanıtımda tanıtırsanız ve ekipmanlarla kullanılan malzemelerle ilgili bilgi verirseniz sizlere daha kolay yardımcı oluruz ve test olarak fazla bir şey kullanmanıza gerek kalmaz. Forum içerisindeki üstatlarımızdan hayatı boyu eline test almamış olanlar var. :)

4. Zgr Ari

Zgr Ari

İsim:
    özgür ARI

Teşekkürler,hoşbulduk. bilgi ihitiyaçlarımı ararken buldum forumu çok memnun oldum sizinle tanışmaktanem34:.testler konusunda kafama takılan şeyler var müdahale konusundasaat:gif madem ekipmanların önemi var öncelikle onları yazıyım.
    PS boyu WG-428 200lt.
    red sea coral pro tuz
    6kg. canlı kaya
    ince marcan kumu
    300W ısıtıcı ve dereceden ibaret.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun. Protein skimmer olarak bence Tuzlu Su Ekipman Araştırma konusuna eğilmekte fayda var. Canlı kaya miktarını 15 kg civarına çıkarmanı da öneririm.

6. Zgr Ari

Zgr Ari

İsim:
    özgür ARI

Teşekkürler abi, ihtiyaç söz konusu olana kadar sizlerle tanışamadım. Bu sürecinde benim için bir geçiş olduğunu düşünüyorum. Dikkate alırım söylediklerini.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İnşallah sorunsuz akvaryumu kurarsın. Acele etmeden düşünerek, sorarak dengeli bir kurulum aşamasıyla başarılı olmanı dilerim.

8. Zgr Ari

Zgr Ari

İsim:
    özgür ARI

İyi dileklerin için teşekkür ederim abi ,içimdeki heyecanı ilgiyi acele edip canlı ölümüne çevirmek istemiyorum bu konuda haklısın,sizlerinde yardımıyla güzel bi kurulum olacaktır inşallah.

brkfrt ve YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş