1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuzlu Su Balıkları Yemleme Miktarı

Başlığı 'Genel Balık Konuları' kategorisinde taakaa tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Aldğımız balıkları ,yarasın tosunuma karpuz kabuğu misali besliyoruz fakat bunun ölçüsü nedir ??

İlk başlarda göz kararı atıyordum,daha sonraları balık başına 5 adet nls +1 atmaya başladım daha sonra buna sarımsak suyu emdirip yeşil pul yem ile karoştırıp vermeye başladım daha sonra buna pul biber de ekledim v.s......

Balıklar koç gibi kalınlıkları parmağım gibi,peruculaları aldığımda sinek gibi yüzüyolardı şimdi vücutlarının yüzerken kıvrilmasını izelemek çok hoş..

İyi güzel hoş da bunun bir ölçüsü yok mu ? Ayrıca japon gibi yiyip çatlarlar mı? Benim sohal yiyince yanlardan bariz belli oluyor ensesi kalın:D:D Göbekli bir sohal oldu. Karides veriyorum yiyor ,Büyük bir karidesi temizliyorum tanka atmadan elimde tutuyorum yeter demesem 1 tane iri karidesi çok rahat bitirecek:D:D

Durum böyle olunca kendimi yemek vermeyen kötü sahip gibi hissediyorum ne yapmalı:D

2. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Balıkların yemleme miktarı senin sisteminle alakalı ,kuvvetli sistem bol yemek.

Erdem. bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi azı karar çoğu suya zarar...temo4

Aynen sistem kuvvetliyse hele ki Ps ...:)

4. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Tamam orası doğru da az deyince ne oluyor çok deyince ne oluyor ??

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Doğancım canım benim balıklara ne verirsen yerler heleki melek türleri hep yerler ,balıklarını gözlemleyip yem miktarını sen belirliyeceksin ama haftada bir gün hiç yem verme .

taakaa ve Alparslan bunu beğendi.
  6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Az yiyince zayıf çok yiyince güçlü olurlar besili olurlar Doğan.

taakaa bunu beğendi.
  7. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    O zaman balığın azı çoğu yok ,suyu bozmayacak kadar çok vereceğiz ve haftada 1 gün vermeyeceğiz.Bu yemlemeye devam edeyim o zaman bir sıkıntı olmadı henüz.

8. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Balıkların bir iki dakikada parça pınçık bırakmayacakları kadar günde 2-3 kez. Aslında deniz akvaryumunda değil yıllardan beri bu şekilde yemlerim zayıflayan balığım olmadı. Yavru ve damızlık olayı farklı tabi. Ne kadar su değişimi o kadar yem. Gene 1-2 dakika miktarda ama daha çok tekrar, mesela 5-6

taakaa bunu beğendi.
  9. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    1 2 dakika nedir 10 saniye de attığım yemden iz kalmıyor:D

10. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    İyi o zaman balıkların karnına dikkat et çökme yoksa verdiğin miktarda yeterlidir. bazı bireylerde çökkünlük varken diğerleri gayet şişmansa aşırı rekabet vardır bazıları yiyemiyordur, biz buna yemlemeye bağlı üniformite bozukluğu deriz ve sürü hayvancılığında çok rastlanır bir durumdur. o zaman yemleme süresini ve alanını artırmak gerekir . yemi azar azar daha yaygın bir alana yemeğe tuz eker gibi uygun bir hızda uygulamak gerekir. Süreden kastım buydu aslında.

Tamamen gözlem işi Doğan.

taakaa bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ne kadar balık o kadar yemek,birazda mercan ve temizlik ekibine aşağıya da biraz düşecek kadar veriyorum gözlem de şart,günde üç sefer haftada bir gün de pot yesinler şeklinde ...:)

taakaa bunu beğendi.
  12. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Anladım Özdemir abi o konuya dikkat ediyordum zaten küçük boydaki balıklar büyüklerden bazen fırsat bulamıyordu ana kısmı döktükten sonra kalan kısmı küçüklerin yanına döküyorum o konuda sıkıntı yok hepsi koç gibi.Su değişimi yapıyorum 2 haftada 4 damacana.Hiç ölmedim bir test edinmem lazım aslında aklımın bir kenarında sürekli duruyor bu nitrat amonyak. Fakat amonyak en son aşama değil mi ? Ps toplayamayacak da bir birine dönüşecek de amonyak olacak ben mi yanlış biliyorum?

13. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Yok ya diğer başlıkta yemleme falan sorunca aklım amonyağa gitti:) bu çocuk patlattı tankı diye düşündüm. :):)
    Sen gene de yemlemeyi dikkatli yap.:)

Düzeltme: Hay Doğan gördün mü başlıklar karıştı neyse anladın sen ne dediğimi :):)

taakaa bunu beğendi.
  14. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Ben de karıştırmışım zaten Özdemir abi :D Musratafa abi bendeki sohal kaşınmaya başlayıp öldü deyince kafa gitti

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hemen ampul kır abi su kuvvetlensin...

16. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Su değişimi yapıcam akşam kırarım boşa gitmesin:D