1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuzlu Su ilk Deneme ve Ekipman Hakkında

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Saffakkk tarafından 13 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Saffakkk

Saffakkk

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Şafak kurtcebe
    Öncelikle herkese merhabalar,

Uzun zamandır tuzlu su akvaryumu kurma düşüncesindeyim bu bu süre zarfında sürekli portaldan bilgiler alıyorum ve bu konuda çaba sarfeden bütün portal üyelerine aşırı derecede saygı duyarak teşekkür ediyorum

Maddi imkanlarım elverdiği sürede kaliteli ve doğru bir sistem olarak kurmayı planlıyorum ,bunun olması için de acele etmeden sindire sindire yapacağım ,zaman-para-enerji 3 lemesi ne kadar izin verirse.

Ilk olarak kuruluma evde hazırda duran tatlı su akvaryumunu elimden çıkararak başladım ve dün beğenerek sumplu bi akvaryum aldım , temin ettiğim arkadaş yanında azoo queen turbo venturili bi ps verdi
    Araştırdığım kadarı ile motifiye edilebilirmiş fakat sayfa yabancı olduğu için ve teknik bilgim de olmadığından pek birşey anlayamadım

Sorum şu ben bu ps yi 80*50*40h kullanabilirmiyim Yada boşver uğraşma yeni bir ps al mı dersiniz

Şimdiden teşekkürler

image.jpg
    Fotoğrafı unutmuştum uygun bi zamanda akvaryumun da fotoğrafını ekleyeceğim

veysel ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. Erdal

Erdal

Ps nin motorunun üzerindeki yazıları da paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

3. Saffakkk

Saffakkk

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Şafak kurtcebe
    Hiçbir yerinde en ufak bile yok

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun Şafak kararın. Yeni akvaryumunu sağlıkla ve keyifle kurarsın inşallah. Akvaryum ile birlikte verilen protein skimmer için kafanı karıştırmana gerek yok ama ondan verim almak istiyorsan evet modifiye olması gerekir.

Modifiye ifadesinin altında yatan bölümler şunlar; Ps motoru skimmerler için en önemli unsur, venturi sistemlerde düz kafa motoru kullanılır ps gövdesindeki motor giriş kısmındaki hava kanalı sayesinde köpük elde edilir.

Bu yüzden bu gövdeye çırpıçılı motor almak maliyeti daha da yukarı çeker ve anlam yitirir, bu yüzden motorun pervane kısmını çırpıcılı hale getirmen gerek. Aşağıdaki videoda motor modifiyesinden kastımı anlarsın.

http://www.izlesene.com/video/sonunda-basardim/964684

Sonrasında gövdenin motor takılan ucu venturi sistemlerde çok dar olur, o kısmı da matkap ile delerek genişletmen gerekiyor.

protein skimmer modifiye.jpg

veysel ve Saffakkk bunu beğendi.
  5. Saffakkk

Saffakkk

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Şafak kurtcebe
    Anladım Temel hocam bunu yapabilirim işimi de görür sanırım çok teşekkürler

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş