1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuzlu Su Kurulum Malzemeleri Seçimi

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde mutlu avcu tarafından 2 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. mutlu avcu

mutlu avcu

İsim:
    mutlu avcu
    Tuzlu su akvaryumu malzeme seçimi konusundan merhaba. Üyeliğim vardı kartal diye ama şifre falan her şeyi unuttum.Tekrar burada olmak güzel. Bu ürünlerde kararsız kaldım askerden geleli daha 1 hafta bile olmadı kuruluma malzemeleri temin etmekle başlamak istedim elimdeki malzemelerin fotoğraf ve bilgilerini ekleyeceğim, giderken hepsini koli yapmıştım açmadım daha onları.

Tuzlu Su Akvaryumu Malzemelerinden Sump Motoru

Suyun yukarı çıkacağı yükseklik 140 cm

Akvaryumun hacmi 300 litre sump hariç

Aquarium Systems Maxi jet MJ 750 Kafa Motoru

Maxi jet MJ 750 Kafa Motoru
    * Debi: 670 L/H
    * Basış yüksekliği: 1.65 metre
    * Enerji Tüketimi: 7,5 watt
    Fiyatı 73 tl

Sobo WP-100MA Akvaryum Dalga Motoru

Sobo WP-100MA Dalga Motoru

Voltaj: 220V/50Hz
    Güç: 6 Watt
    Maksimum mesafe: 50 cm.

Saatte 3000 litre su kapasitesi
    Tamamen su altında çalışabilir.
    Gürültüsüz çalışma özelliğine sahiptir. b
    Uzun ömürlü seramik mille daha uzun dayanma süresi.
    Hem tatlı su hem de deniz suyunda çalışır.

Bir tane bu ve bir tanede elimde mevcut olan 150 litre kapasiteli dalga motoru ile kullanılacak.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Merhaba, hayırlı olsun kurulum.
    Maxijet 750 o boyda bir sistemi çevirmez. Toplam hacmin 6-7 katı minimum olmalı kafa motoru hacmi. Newjet 2300 minimum olsun bence.

mutlu avcu bunu beğendi.
  3. mutlu avcu

mutlu avcu

İsim:
    mutlu avcu
    Wat hesabına da çok dikkat ediyorum 38 wat tek başına az görünüyor da diğerleriyle birleşince artıracak elektrik yükünü.Beni düşündüren kısım bu ışık sisteminde yüksek wattan kaçabilirsem 2300 çok idealmiş.

Ayrıca kime sorsam 3 vat power ledi bilmiyorlar yok öyle birşey diyorlar internetde satan türk bir site varmı bildiğiniz.

Sayfayı Paylaş