1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuzlu Su Mu - Tatlı mı - Bitki Akvaryumu mu?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde halituzun tarafından 29 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Tuzlu su, tatlısu ve bitkili akvaryum tarzlarının hepsini denemiş olanlar acaba hangisi daha eğlenceliydi?

TencoMelih bunu beğendi.
  2. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Hepsinin ayrı bir eğlencesi var. Bence sizin hoşunuza hangisi gidiyor ise onu tercih etmelisiniz.

TencoMelih bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tam bir bitkili akvaryumum olmadı ama tatlı su defterini kapatıp tuzlu suya geçtiğim için de hiç pişman olmadım. Ayrı bir dünya bence, tatlı su akvaryumunda hobici ilerlerken sona hızlı geliyor, aslında ülke genelindeki sorun tatlı su akvaryumlarının karma olması, bu da ülkemizde çok az tek tür üzerine uzmanlaşmış hobici çıkmasına neden oluyor. Deniz akvaryumları bu konuda daha karma bir olgu.

TencoMelih bunu beğendi.
  4. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Bu senin beğenine,ve uğraşmak istediğine bağlı.Tatlı su çok uğraştırmaz.Bitki akvaryumu biraz uğraştırır.Seyir zevki guzel olur.Tuzlu su akvaryumu daha fazla uğraştırır.Ancak çokmu çok guzel keyif verir.Uğraşırım,Maddi durumum iyi diyorsan tuzlu su akvaryumu oneririm.

TencoMelih bunu beğendi.
  5. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Anlasildi tuzlu su demekki. Bitki akvaryumum var sıkıntı gelmeye basladi[​IMG][​IMG][​IMG]

LG-E975 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TencoMelih bunu beğendi.
  6. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Tatlı da tuz yok, tuzlu da "tat" var. Bence tuzlu :)

harfuzmani bunu beğendi.
  7. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    :)

8. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Uzunca bir süre tatlı suyla uğraşıp, tuzlu suya geçen biri olarak bence tuzlu su. Biraz daha zahmetli ama çok daha fazla keyifli.

9. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Acik ara tuzlu su onde adindan almis.maliyetini mubarek

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tatlı suda hemen hemen beslemediğim tür kalmadı diye bilirim, fakat güzel bir bitkili akvaryum yapmadım kısmet olmadı.
    Tuzlu suya geçtiğime hiç pişman olmadım ve şunu da söyleye bilirim tuzlu su daha az yorucu dip çekimi yok filtre temizliği yok bunları Ps yapıyor bakım açısından tuzlu su çok kolay ve canlılar ömür ve hastalık bakımından tatlı su canlılarına göre daha dayanıklı. Deniz akvaryumunun tuzludur kısmına katılmıyorum tamamen sabır ve bilgi ile alakalı, tamam ekipman önemli ama bence bilgi dahada önemli, şahsen benim ekipmanların çoğu dıy ve derme çatma.
    Şunu da söylemeden bitirmeyeyim tatlı su bana kasvetli bir koku ve karamsarlık duygusu veriyor ama Deniz koku ve hareketli olması bakımından içimi açıyor...

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş