1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuzlu su paludaryumu

Başlığı 'Paludaryum ve Amfibyum' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Paludaryum meraklılarına tuzlu suyu getiriyoruz. Paludaryumcu arkadaşlara duyrulur. Artık paludaryumlar tuzlu ile kurulacak. Çünkü hayat mavide.

Mangrov bitkisi paludaryumlarında ve yine yosunlar bolca kullanılıyor. Canlı olarak, balıklardan perculalar, deniz atları, gobiler, damseller olabiliyor.Karidesler, yengeçler ekleniyor.

Acı su pludaryumları:

[​IMG] [​IMG]

Sevgiler...

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Temel abi ben sana sormuştum tuzlu su paludaryumu yapılabilirmi diye hatırlarmısın ? :)
    Şimdi merak ettiğim şey mangrov u nereden bulurum e tabiiki kurumuş kökünü değil tohumunu yada bitkinin kendisini ?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Emrah bu bitki akvaryumda aynı zamanda bir filtre gibi çalışıyor. Ülkemizde var mı bilmiyorum, ancak getirtmesininde zor olmadığını düşünüyorum. Percula ve dayanaklı olan damseller ile harika paludaryumlar kurulabilir. Tabi karideslerde olursa tadından yenmez.

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    benimde hayalimdir tuzlu su paludaryumu ama şimdilik hayal, Türkiyede bir ilk olacak sanırım kurarsam, kumsalıda olacak kayalığıda şekli şemali aklımda beliriyor yavaş yavaş :)

5. atlantis

atlantis

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Murat Yıldız
    Emrah mangrov bulmuş uzunca bir sürede akvaryumumda bakmıştım bir dönem..Daha sonra tekrar edinmek istediğimde bu bitkilerin tr ye gelişlerine yasak konduğunu ,kaçak yollardan ise çok zoorluklarla geldiğini öğrenmiştim aldığım kişiden..Aldığım kişi izmirden biriydi..Burak dı soyadını hatırlamıyorum ama akvaryum sitelerinde niki"buko"..Nikli ile arama yaparak hangi forumlarda olduğunu ve ilanlarını verdiğini bulabilirsin..Ben reklam olmasın diye yazmadım forum adını..Ama bulmak kolay..Koltuklarının akvaryumportali ve akvanusya tarafından sallandığını bildiklerinden özelmesajları bile okuyan büyük abi forum..Anladın sanırım artık arayacağın yeri..O kişiye öm atarak elinde olup olmadığını sorabilirsin..Bendeki neyazıkki Adana'dan taşınma sırasında uç noktasından kırılmış ve maalesef düzelmemişti,yoksa seve seve verirdim sana..

6. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Mangrovu Resif bölgesi sitesinde Hayrobet nikli arkadaş satıyor ama kaça satıyor bilemiyorum yeri balmumcudaydı yanlış hatırlamıyorsam birde Mercan Çiftilği sitesinde Deniz Şişman satıyor diye biliyorum . :heyo:

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Buko ya özel mesaj attım bakalım mangrow bulabilecekmiyiz ?
    Temel abi ben kafayı kırdım artık dönüşü yok tuzlusu kuracağım, 15 gün sonra tatile çıkıyorum inşallah kaya ve kum getirmeye çalışacağım bu arada bana bir ps yapmak lazım acaba mesut abininki gibimi yapsam valla psden falan anlamam ama nasıl olacak bilmiyorum artık mesut abi ile kafa kafaya vereceğiz :)

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayat mavide. :basardim: İlk işaretli olarak hazırladığım paludaryum fotoğrafını çok beğendim Emrah. Ps konusunda sanırım çok doğru yerde olduğunun farkındasındır. Her türlü dıy ps peynir ekmek arası yapılır yaptırılır burada. :F Araştırmacı ve kulağı delik abimiz Teoman abi sana mangrov bitkiside temin eder merak etme. :F Kısaca yok yok. ;)

9. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Sonunda çok sevdiğim palyaçolardan besleyebileceğim :) sana daha evvelden anlattığım kumsal ve kayalık dekorlarını yapmak istiyorum artık yavaş yavaş hazırlıklara başlayayım ben :) ilk iş ps yi yapmak olacak ama başka ne gerekiyor bu sisteme tam bir tuzlu su cahiliyim. Teoman abininki gibi tamamı dıy bir sistem kurarmıyız Temel abi ?

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teoman abiye tamamı dıy yaptığımız nano 2 gün içinde tamamlandı.

[google_video=425,350]-6725132815677644330[/google_video]
    :horon:

Bu videoyu takiben 6 gün sonra balık ilavesi yaptık. Sen bunu kendini üzmeden yaparsın. Bizler burda seni mavide görmek için gerekirse rüşvet bile vereceğiz. Abdullah hocadan yapım aşamasında yardım al ki... olta: nasıl yapıldığını görsün yakında sanırım başlık açar tuzlu su kurulumu diye. :F

11. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Yok Abdullah Abi özelden ihanetimi kınadı :D ve bende şekerli su kuracağım diye misilleme yaptı sanırım bakteri besleyecek :D

Buda tuzlu suya çevireceğim tankım kayıt kuşak yok sadece camdan bir kare kendim yapıştırmıştım :)

Temel abi benim paludaryum daha yeni keyif vermeye başladı :) yaz sonuna kadar idare edecek ve hep güzelleşecek en iyi olduğu anda birkaç kare resmini çekip onu bozacağım o süre içerisinde araştırmaya ve ekipmanları tamamlamaya uğraşırım artık şimdi bana neler laım olacak bunların bir listesini yazarmısınız.
    Teoman abi nasıl bundan tuzlu su akvaryumu olurmu redox düşermi abi bunda :heyo:

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Gördüğüm en güzel paludaryumluk akvaryum, kuşak yok ve yüksek. Şaka değil ciddi söylüyorum tam bu iş için. Liste kolay sen merak etme. Araştırmacı Teoman abi bitkilerin, yosunların kaynağınıda bulur sen merak etme. Ancak bu akvaryum tam paludaryumluk haberin olsun.

13. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Emrah en sonunda senide döndürdük hayırlı uğurlu olsun biz o akvaryumda okyonus yaparız içindede balina bile besleriz :heyo:

14. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Javs isterim ben :heyo:
    akvaryum boyutlarım 70x50x50 dir

Bu aralar adalara kaçarsam domates anemon getireyim ama nasıl alacağım kayasından ?

15. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    ooo Emrah tuzlu suda seni görmek ne mutluluk hayat mavide işte kaçınılmaz son :heyo:

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Emrah, domates anemon mu dedin ? Bolca var canım kayalıklarımızda Bostancı dahil. Şu güzelliğe bak hele. Bir de dekorun arkalarına kaçmasa ve yemeden yani rüşvet almadan açsa ne iyi olacak. :F Çıkarması kolay değildir çok fena yapışır kayaya. Önce altından birazcık kaldırıp sonra yavaş yavaş zorlayacaksın bırakmaya, yoksa parçalanır. İlk ucunu kaldırırken bıçağın tersini kullanabilirsin.

17. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Hmmm tamam abi madem yerini biliyorsun nbeni adalara kadar gönderme :D beraber bostancıdan alalım yada kartaldan tatlı suda seni sokmuştuk suya söz bu kez ben gireceğim :D

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tuzlu su paludaryumlarını senin kurulumunla daha iyi anlatıp aktarabiliriz Emrah, bu açıdan başarılı olmanı dilerim. Bu kısıma kadar başlığı kurtarma aşamasıydı. Gelelim mesajına cevaba ;

:F Suya sen gireceksen anlaştık o zaman. Ama kafam karıştı benim, sen pis sulara ve ne olduğu belli olmayan sulara girme beni sok, ama canım denize sen gir ve bana kıyak yapmış ol... Bir anormallik var ama hayırlısı bakalım. :F Bu başlıkta Tuzlu paludaryumu kurulumundan çok tuzlu suya çekmeye tuzak başlığı gibi oldu. :D Artık Tuzlu su paludaryumu konusunu senin başlıkta iyice işleriz.

19. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    :cekingen: Sanırım öyle oldu abi :)
    Paludaryum işi kolay kralını kurarız :) ama iş tuzlu su olunca iş değişik oluyor ama bambaşka bir kurulum olacağı kesin :) hele birkaç ekipman ve malzemeyi hazır edelim sonra başlığı açıp kuruluma geçeriz.
    Az önce eşimle aramızda geçe konuşma şöyle:
    -Paludaryumu bozacağım
    -neden
    -Tuzlu su olacak, temel abi bizim poaludaryumun bu iş için çok ideal olduğunu söylüyor
    - :) temel abi sizi tuzlu suya çekiyor hepinizi çevirecek

Temel abi eşim bile portalla alakası yokken böyle diyorsa artık senin adın çıkmış dokuza inmez sekize kimse kurtaramaz :D bu başlıkta tuzlu suya çekmek için tuzak başlıktır paludaryuma dayanamadığımı biliyorsun, tabii tuzlu suyu damardan enjekte ettin değilmi :D çok güzel şeyler olacak ya inanırmısınız hani çocuk ilk akvaryumunu alırda sevinç dolar heyecanlanır ya öyle bir garip heyecanım var hobinin hiç bilmediğim bir alanına adım atıyorum sanki ilk kez akvaryum kuruyorum.

Sayfayı Paylaş