1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuzlu su yengeci ne yer?

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 30 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba;

Bugün çalıştığım yere yeni canlılar geldi, o canlıların içinden yani mushroomların içinden yengeç yavruları filan çıktı patronda çöpe at dedi neden dedim, oda dedi mercanları filan yiyormuş o yüzden dedi bende su şişesine akvaryumdan tuzlu su alıp şişeye koydum sonra yengeci attım şuan yengeç yaşıyor. Ne yer bu yengeçler büyük çekmece sahiline yolum düşerse salıcam denize. Aceba ne yer bu yengeçler?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Yavuz,yengeçler hem otçul hem de etçildir ve genellikle su yosunları ile beslenirler .Ayrıca yetenekleri ve türlerine göre yumuşakçalar,solucanlar, diğer kabuklular, mantarlar, bakteriler ve tortular gibi diğer besinleri de yerler.

grafikdelisi bunu beğendi.
  3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Teşekkürler Olcay abi, peki su şişesinde şuan sorun olurmu?

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Su şişesinde hayatını çok fazla sürdürebileceğini sanmıyorum Yavuz. Keşke yakın olsaydında Orhan abinin akvaryumuna atsaydık onu.. Orhan abinin akvaryumundada var bir tane yengeç.Birlikte mesut bahtiyar takılırlardı. :)

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Bende sanmıyorum fazla yaşayamıycak. :( İnşallah yaşarda denize bırakırım. Umarım yaşar. Yaşarsa zaten denize bırakıcam kesin. :) Valla abi keşke yakın olsak getirirdim valla. :) Tatlı suda yaşamazmı aceba. huh: Atsam korkuyorum ölür diye.

6. taygun

taygun Guest

Tuzlu su yengeci ne yer?

Bence de korkmakta fayda var. Tuzlu su yengeci tatlı suda yaşar mı hiç? dön:gif

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Ama Tamer abi ben kaç kere denizden karides tuttum tatlı suya attım yaşıyordur kayaların arasında takii frontosa 1 hafta sonra yutana kadar. :D

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Sonuç yine beklenen gibi olmuş Yavuz. :D

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Bakıcaz artık, bu yengeçler hızlı mü büyüyor? 5 aya kadar 7 cm olurmu kabul boyu?

10. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Yemeyi düşünüyorsun sanırım. :D

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Yok bee Seha abi o kadar cani değilim. :D 5 aya kadar büyürse denize salıcam daha yavru aniden ısı değişimine gitmesin. :)

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Yengeçler nerden geldi acaba ? Eğer ithal edilen omurgasızlar arasında geldiyse yerli olmayabilirler. Yerli sularda yaşamaları zor kısaca. Herşeyi tüketirler diye düşünüyorum ama eğer dediğim gibi gelmişse anemon yengeçi dahil güzel türlerde olabilirler. Senin patron biraz ön yargılı davranmış bence. Ben de şu anda kayaların altında yaptıkları mağralarında en az 4 yengeç var yerli tür.

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Temel abi omurgasız, canlı kayalari mushroomlar, büyük kafam kadar anemonlar, polypler vs endonezyadan geldi heralde ithal oluyor. :D Bu saydıklarımın arasından buldum. Bizim sularda yaşamaz mı yani? Peki alıştıra alıştıra salsam?

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Alıştıra alıştıra salmak aşağı yukarı aynı değerlerdeki sulara olur. Geldiği yerin tuz yoğunlu bizde yarısından az genelde, ısı orda 26 derece senin salacağın yerde kimbilir bu aylarda kaç. em32.gif Fotoğraflarını eklesene bakalım şunlara. burda:gif

15. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tuzlu su yengeci ne yer?

1 tane kurtara bildim Temel abi her canlı geldiğinde toplaya bildiğimi topluyorum. Toplayamadıklarım heba oluyor. :( Foto eklicenmde makine veya telden çekerim koyarım. Hatta şimdi telden çekip atayım. :)

16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Fotoğraflar. Telden çektiğim için biraz kötü oldu ama kusura bakmayın.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Benim yengeçlerim daha güzel. Anemon yengeci mi dedim ama değilmiş. Fotoğraflar için teşekkürler Yavuz ellerine sağlık. Sal bakalım artık inşallah yaşar.

18. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Bu yengeç mercanları filan yiyormuş o yüzden aldım bende, inşallah yaşar peki Temel abi bu 5 aya kadar ne kadar büyür? Hem büyürse bağışıklılık kazanır suya alışması daha iyi olur. :) Fotolar için rica ederim Temel abi her zaman koyarım sen iste yeter. ;) :)

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Son ulaştığı boyu bilmiyoruz ki Yavuz belkide hiç büyümez son boyundadır. Büyükleride var küçükleride. Fikrim yok açıkcası.

20. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tuzlu su yengeci ne yer?

Hımm anladım Temel abi teşekkürler yardımın için. :)

Sayfayı Paylaş