1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tuzluluk oranı

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Kenan Kahraman tarafından 30 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Selamlar tankımı iki gün önce kurdum litre başına 33 gr reef crystals tuz ekledim bu gün refrakometre ile ölçüm yaptığımda oran 1021 çıktı tankımda 200 litre su var kaç gr daha ilave etmem gerekir

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Cevabı bilen kimse yok galiba en iyisi bi hesap makinesi kullanmak

3. motie

motie

Yer:
    İstanbul - Çengelköy
    İsim:
    Murat YAZICI
    Sabırlı olmak bu hobinin en temel kaidesi ;) Mutlaka detaylı bir cevap veren olacaktır ama ben de bir acemi olarak şunu söyleyeyim. Su sıcaklığına göre tuzluluk oranı değişiyor ölçümlerde. Bunu da dikkate almanız gerekiyor. Düşük tuzluluk riskli değildir ama yüksek tuzluluk tehlikelidir. Tankınızda canlı olmadığını varsayarak yine de dikkatli olmanızı tavsiye ederim. ;)

4. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Cevabınız için teşekkür ederim ısım stabil deneyerek bulmaya çalışıcağım

motie bunu beğendi.
  5. motie

motie

Yer:
    İstanbul - Çengelköy
    İsim:
    Murat YAZICI
    Rica ederim. Heyecanınızı anlayabiliyorum bende ilk zamanlar böyleydim. Burası çok güzel bir forum, tüm sorulanızın cevabını bulabilirsiniz. Belki biraz daha yavaş ama olabildiğince samimi cevaplar. :)

6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Uzun zamandır rc kullanmıyorum ama aklımda kalan 38 gr ile 1025 tuzluluk elde ediyordum.Eksik miktarı ekleyerek tuzluluğunuzu kontrol edebilirsiniz.

7. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş