1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tv ünitesi üzerine 150x50x50 Tank Yapımı Projesi

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde Efebru tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Efebru

Efebru

İsim:
    Yücel ORHAN
    Arkadaşlar bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum. Çalıştığım yerdeki gazinoya (dinlenme ve yemek salonu) benim fikir ve teşviğim ile akvaryum yapmaya karar verdik. Patronu ikna ettim ve başladım projeye. Şu an sadece fikir aşamasındayım ve bazı konularda sizden görüş almak istedim.

Aklımdaki proje aslında ilk başta şuydu: Duvara asılı halde bulunan Led Tv nin (TV ünitesi yok) hemen altına profilden 150x50x50 bir iskelet ve bu iskeleti mdf veya sunta ile kaplamak idi. İş yerindeki bazı arkadaşlar projeyi daha da genişleterek tv ünitesi yapmak ve akvaryumu da bu üniteye TVile beraber monte etmek fikrini ortaya attı. Ben de aslında olumlu buldum bu düşünceyi ve başladım paintte çizmeye. [​IMG] [​IMG]

Şimdi bu proje ile ilgili kafama takılan bazı konular var:

1. Akvaryumda her ne kadar buhar camı ve kapak olacak olsa da acaba oluşabilecek buhar veya nem TV yi etkiler mi? (Eğer buhar ve nem TV yi bozar derseniz akvaryumun üstü ile Tv arasına mdf den ayraç tarzında 1 raf yapılabilir).

2. 150x50x50 = 375 litre tank kapasitesi. Cam ve su ile beraber 443 kg (dekoru ve kumu da ilave etsek en fazla 500 kg) yük binecek. Bu yükü profil kullanmadan sadece mdf veya suntadan yapılan malzeme taşır mı? Yoksa profil iskelet şart mı?

Not: Çalıştığım kurumda marangoz, mobilyacı, kaynakçı, bilimum zannatkar mevcut olduğundan ben sadece proje müdürlüğü yani bir nevii teknik direktörlük yapacağım. Ya da iç mimarlık desek daha doğru olur

TencoMelih bunu beğendi.
  2. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    1- Buhar tv yi etkiler siz oraya bi önlem alın bence.
    2- Profil üzerine mdf kaplama yaparsanız hem sağlam hem şık olur. Zaten mdf ve sunta o ağırlığı taşımaz.

Sayfayı Paylaş