1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Two little fishies ph balance kullanımı

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde vedatt tarafından 1 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. vedatt

vedatt

Yer:
    SAKARYA
    İsim:
    Vedat GÜNDOĞAR
    Merhaba, Two little fishies ph balance ürününden sipariş verdim solüsyon hazırlama talimatı kafamı karıştı. Ben haftalık olarak su değişimlerinden sonra kullanmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. 75 litre için ölçü verilmiş 150 litrede arttırdığı değer yazılmış. Benim anladığım 300 litre için 10 gr. ürün gerektiği...

"PH-Balance karbonat bazik ve Ph değerlerini yükseltmeye yardımcı olan ve PH değerini 8.3 olarak korumaya yardımcı bir katkı maddesidir. Her 75 litrede 2.5 gramı 125 ml taze suda eritilmelidir. Solüsyon 150 litrede baziklik değerini yaklaşık olarak 1.4 dKH, Ph değerini ise 0.1 birim yükseltir. Kullanımdan 1 saat sonra baziklik değeri kontrol edilir ve eğer gerekli ise 2. doz kullanılabilir. baziklik 3 - 4 meq/L ve Ph günlük seviyesi 8.1 - 8.4 arasında olması isteniyorsa haftalık olarak kullanılmalıdır."

2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Evet yazılana göre doğru algilamissiniz. 10gram toz 500ml suda eritilmesi gerekiyor.

vedatt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş