1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

umarım sıkmıyorumdur soru soru soru.(vitaminler)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde expe tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Akvaryumda balıkları daha sağlıklı ve hastalıklara karşı daha dirançli hale getirebilmek adına neler yapabiliriz ? Kaliteli yemle beslemek başta birinci kural aslında(su değerlerinide içinde tutuyorum)

Bazı forumlarda yemlere veya suya vitamin eklemesi konuları ile karşılaştım ama bu forumda herkez cok samimi vede konulara ciddi yaklaşmasından dolayı sizlerede sormak istiyorum.
    Sizlerde fikir verirseniz sevinirim e gibi vitaminler eklersek balıklarımız için faydalı olur.Yada boşuna bişeyler eklemeyin paranız cebinizdemi kalsın dersiniz.saat:gif

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Eczanelerden Bemiks kompoze vitamin alabilirsiniz. Yanılmıyorsam 5 tl.

Vitamini gece kullanmanız da fayda var. Çünkü ışık etkisini azaltır.

1 tüpü 100 lt akvaryumlar için. Balıkların streslerini azaltır ,renklerini güzelleştirir.

Boş zamanınızda forumdaki makaleleri okuyabilirsiniz , ayrıca arama butonunu kullanırsanız soracağınız sorulara cevap bulabilirsiniz :)

erdnc83, murer ve volkantr34 bunu beğendi.
  3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bende zamanında koi kılıçkuyruk baktığımda (daha doğrusu yaşatmaya çalıştığımda) kendim için kullandığım A'dan Z'ye tüm vitaminleri içinde barındıran vitamini suda eritip akvaryuma ne zaman karıştırsam balıklarım canlanıyordu.Fakat suya karıştırılan vitaminlerin balıklara bir etkisi olmadığı kanısıda yok değil.. Yemleri vitamine bulayıpta vermek bir diğer yöntem olarakta geçiyor. Can kardeşimin dediği gibi forumda bu tip konulara ait değişik konular bulabilirsiniz.Zamanında çok konuşulmuştu çünki..

Saygılar

murer bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Farklı fikirler güzeldir ben de o yüzden suya atılan vitaminlerin bir işe yaramayacağını düşündüğümden yeme karıştırılıp balıklara verilmesini doğru buluyorum. Yani direk balık odak noktamız olmalı, akvaryum suyu olmamalı.

5. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Bende suya eklenmesi taraftarı değilim. Ben bir kaba yem koyuyorum vitamin ekliyorum kuruyana kadar bekliyorum.Kuruyunca balılara atıyorum afiyetle yiyorlar.

6. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Bence öncelikle cevabını vermemiz gereken soru,balıklarımızın ilave vitamine ihtiyaçları var mı?neden?
    Türlere göre, varsa ihtiyaç değişmekle birlikte,kaliteli ve hazır yemlerde içerik kutuda yazılı ve varsa vitamin ne oranda görülebiliyor,ayrıca bizim ülkemiz taze sebze-meyve bakımından da oldukca şanslı,hatta ithal tropical bitkiler bile raflarda.
    Durum böyle olunca,bir tek ev yapımı dediğimiz yemlerde belki karışıma katmak gerekebilir.

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Oda ayrı bir konu tabii ki.. Hep balıklarımız daha iyi olsun diye elimizdekiyle yetinmemeyip hadi şunuda veriyim tosunlarım daha sağlıklı olsun derken bazen gereksiz yüklemeler yapabiliyoruz..

8. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Şey tabiki benden bilgili ağbilerim var ama :D , suya ilaç atılmasından yana değilim ben kullanmıyorum balıklarım ayette sağlıklı dinlendirilmiş su yeterli olur yem zaten özenle seçiyoruz birde akvaryumun güzel düzenlenmiş olması onlar için yeterlidir (bence).

murer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş