1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Un Kurtları

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 2 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. pckobat

pckobat

Un Kurtları

En iyisi bir yerden kültür bulmak böyle olmayacak:=)Birde güvelerle ilgili bir konu açacakmısınız?Besleyici midir?Balıklara verilmesi ne kadar dogrudur?Bu güveler en en kolay bulunanı heralde:=)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Un Kurtları

Açıkcası index içinde güveden daha rahat bulunacak ve besleyecek birçok yeni açılım canlı yemler var ben olsam onlardan seçerdim. Açtığınız konuya kuru yem tavsiyesinde bulundum nacizane olarak. Güve ile ilgili bir konu araştırıp uygunluğundan bir makale tarzında paylaşılabilir. ;)

3. pckobat

pckobat

Un Kurtları

Ben un kurdunda karar kıldım gibi:=)Ama güve şunun için ben bunları pul yemde görmüştüm ve çok hızlı ürüyorlardı.Hiç bir kokuda yapmıyolardı.Tabi o zaman canlı yemi bilmiyordum çöpe attım:(Her koşulda ürüyorlar heralde temizliyordum yemi bunlardan 1 hadtaya tekrar kurtlar vardı sonunda yemi attım.Şimdide bulamıyorum:=)Bu arada kuru yem tavsiyesi içinde saolun...

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Cevap: Un Kurtları

Dün akvaryumcudan kum alırken gözüm un kurtlarına takıldı alıyım biraz green teror iyi besin dedim. Bana kültürüde verdi sağolsun içinede ergin böcekler koydu kendin üret, green teror nasıl büyücek nasıl renk alcak ilerde bana gelip teşekkür edersin dedi eyv abi dedim aldım . Hemen bir kap buldum kapbın içine un, mısır unu, ve verdiği kültürü aşıladım sonra bir dal kıvırcık bırakdım 2 gün oldu hala canlılar bakalım ne olcak lavraların büyükleri var sanırım böcek olcak onlar:) onlara dokunmuyorum dün böcekler ölmüş çünkü, bi kaç böcek iyi olur, içinde küçük kıpır kıpır lavralar var onları verdim balıklara bu gün savaş ederek kaptılar:d un kurtlarına adım atttım en çok istediğim artemia üretmek aslında ama yapabilirmiyim bilmiyorum:).

5. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Murat Abi konuyu diriltmiş bende belirtmek istedim. Temel Abi, karıncalar Bettaların habibatında beslendiği ana yemlerden. Ben Bettalarıma karınca veriyordum. Kelebeği bilmem. Bunun yanında astronot, piranha, kedi balığı gibi etçil türlere lepistes verenler var hızlı ürediği için. Ucuz olduğu için japon balığı atanlar var. Bence sapıtanlar bunlar. Sebepsiz yere can alanlar.

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Un kurtlarını hala üretiyorum gerçekdende balıkların büyümlerinde ve renklerini almalarındaki bence en temel canlılar. İlkden üretemem demiştim ama baktım bunlar bitmek tükenmiyo :D Gerçekden canlı yem olarak balıklara vermenizi tavsiye ederim hiç bir zahmeti yok hiç bir masrafı yok..

7. ilh4n

ilh4n

İsim:
    ilhan

Kavanoz içersinde Olur mu Acaba ağzı kapalı bir şekilde? :)

8. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Kavonz içinde kültürün çoğalıcahını sanmam nemli bir yerde saklama kabında üstünede ince bir tül örtersiniz olay tamamdır:)

Sayfayı Paylaş