1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ups Kullananlar?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Adm tarafından 3 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Adm

Adm

İsim:
    Admk
    Merhaba değerli portal üyeleri
    Malumunuz elektrik kesintileri akvaryumlarımızın en büyük düşmanı bunun için önlem alan sizlerden tavsiyelerinizi Bekliyorum.
    Ups denen bir cihaz var bilgisayarlarda kullanılan türden bunlardan kullanan varmı varsa ne almalı kac w olmalı nerden alabiliriz cvplarınızı bkliyorum
    Saygı ve sevgiler

2. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Ups aslında deniz akvaryumunun demirbaş cihazı fakat ülkemizdeki maddi imkanlardan dolayı genelde 2. plana atılan bir ekipman.Bu tür cihaz almanız yararınıza olacaktır.Ürünün kapasite olarak farklı türevleri farklı aralıklarda akvaryumunuzu idare etmenizi sağlar.

Öğrenciyken üretimhanesi olan bir abim internet kafeden aküsü bitmiş ups yi bedava fiyata alıp 2 adet araba aküsü ile desteklemişti.Onun üretimhaneyi baya idare ediyordu.

Büyük bişey pahalı gelirse 2. el UPS alıp kendiniz yeni ve büyük aküler takarak kapasitesini yükseltebilirsiniz.

Alparslan bunu beğendi.
  3. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Sadece jebao rw4, dct 4000, ve ps çalıştırmak istesek kaç watt bir ups almamız gerekir?

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Elektrik kesiminde minimum yapılacak hareket sadece kafa motorunu çalıştıran ups derim, çünkü en önemlisi sirkülasyon, sump ve akvaryumdaki suyun dönmesi yeterli gelir ve akvaryumun dengesi fazla bozulmaz.
    Aslında fazlada korkmamak lazım, ithal balıkların getirilirken bir gün ki yolculuklarını bir kaşık suda geçirdiklerini düşünürsek...:D

5. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Ps+Kafa motoru yeterlidir bence.Tabiki mevsime göre ısıtıcı.Ps oksijen sağlarken kafa motoruda döngü ve akıntıyı halleder.Isıtıcı en büyük sorun.Tankım 100x60x45 ve ısıtıcı 300 watt.Hakkaride çalışırken PC yanmasın diye 1kv lık ups almıştım.Yaz tatiline çıkmadan buna 100mhalık aküler takmayı düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş