1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ustalar Akvaryum Konusunda Buraya

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde sotolga tarafından 14 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. sotolga

sotolga

İsim:
    tolga sobacı
    Akvaryum konusunda daha önceleri japonla başladım. Şimdi olay biraz daha pro. olsun istiyorum.

120x60x50 ebatlarında mobilyalı, Jebo 4 sepetli 1200 dış filtre, Atman iç filtre, Atman 300 ısıtıcı, 2 tane 2 çıkışlı hava motoru ile işe başladım ama balık seçimi yapamadım.

Ciklet moda şimdi ama renkli cabuk büyüyen yavrulama kaygım yok. Ne almalyım yunus prenses grubu? Papağan balığı bunlarla beslenir mi? Discus balığı çok hoşuma gidiyor yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler;

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Cevap: Ustalar Akvaryum Konusunda Buraya

Tolga Bey her ne türe karar verirseniz verin ihtiyaçlarını almadan belirleyin ve alt yapınızı ona göre kurun.....Keyifli bir akvaryum dilerim

3. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Aklınızda hangi türler mevcut?Cıchled türlerinden mi beslemek istiyorsunuz Discus mu?

4. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Discus hafif sıkıntılı bir balıktır.

Çok fazla miktarda dışkılama yapar buda nitrattır ve bu balık nitrattan çok etkilenir...

O tankta 8-10 adet olursa 2 günde bir su değişim yapmanız gerekmekte. ( boylarınada bağlı olarak )

Tercih size kalmış zevkler renkler tartışılmaz....

5. sotolga

sotolga

İsim:
    tolga sobacı

ciklet istiyorum discus bayağı büyük nalıklar zor olabilir cikletlerdeiçinde çesitli türler var işte bunları bilmiyorum
    herkez tutturmuş sarı pren diye onun yanına farklı renklileri papağan veya yunus olmazmı acaba

6. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin

Sarı prensesin yanına ıceman ,portakal ,veya akvaryum boyutlarınız yeterli yunus tavsiye ederim..

7. sotolga

sotolga

İsim:
    tolga sobacı

FRONTOZA-YUNUS-PAPAĞAN-ASTRONOT-MÜCEVHER-SARI, MAVİ PRENSES- ICEMAN bunlar beraber yaşarmı acaba

8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Saydığınız türler ile Çok karışık bir akvaryum olur böyle bence tek tür besleseniz daha güzel olur mesela Full Yunus besleseniz Soğuk suda Kafa yapar yunus Güzel yunuslarınız olur bence

sarı iceman - veya sarı yunus veya sarı yunus iceman Veya Sadece YUNUS

sadece astronot,sadece frontoza , seç beğen besle :)

Sayfayı Paylaş