1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ustalardan Silikon İçin Destek

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde KaderiniSev tarafından 23 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Merhaba benim 40 litrelik bir bitkili ama bitkisi az canlı doğuran akvaryumum var. Yeni bir akvaryum aldım 65 cm 6 gen arkası 65 önü 55 yanları 25 köşeler 10 cm bu akvaryum 60 litre akvaryum ölçülerinde yanlılmış olabilirim ama litresi doğru. Altı kırıktı çitf cammış önce çatlağı silikonladım ben çatıcıyım. Çatı oluklarında kullandığımız silikonla önce çatlağı sonra üstüne 1 cam daha doydum yapıştırdım akvaryum biraz eski. Sonradan silikonladım silikonun kurumasını bekliyorum acaba kuruduktan sonra benim akvaryumu bu akvaryuma nasıl aktarabilirim hiç bir sekilde canlılara zarar vermeden? Çatı silikonu zararlı demeyin çünki zararını görmedim bu 50 cmlik akvaryumuda onunla silikonlamıştım 2 aydır kullanıyorum acaba bana yardım edermisiniz abiler ablalar :D

2. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Çatı silikonu kime zararlı değil bunu nasıl test ettin bilememde salınım yaparmı yapmazmı onuda bilmiyorum,ilk defa duyorum çatı silikonu diye,beyaz yada siyah olan mastik ürünmü dediğiniz ürün yoksa köpük olanmı.Açıkcası sıcak silikon kullanmışlığım var da bu silikonda kararsız kaldım.

Sorunuz ise çok basit akvaryumu ilk kurduğunuz zamanı hatırlayın aynısını yapıcaksınız.Balık akvaryumdan bir miktar su alıp onun içinde barındırın bitkilerinizle beraber daha sonra kumu alın akvaryumdan tabi bu ara pislikler falan kumla karışacak kumunuzu yınayın akvaryuma yeni suyunuzu ekleyin ılık su eklemesi yapınki balıklar saatlerce su ısınmasını beklemesin dereye bakın uygun ısıdasa canlılarınızı ekleyin litre küçük oldugu için hızlı bir şekilde yapabilirsiniz oyüzden oksijen sorunu yaşıcanızı sanmıyorum.

3. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Önceki 50 cmlik akvaryum sızdırıyordu. Çatı silikonu ile silikonladım heryerini 1 gün suda beklettim sonrada kullandım hiç bir sorun olmadı 2 aydırda kullanıyorum. Beyazda değil siyahda değil gri hocam kuruyunca taş gibi oluyor ısıdan sıcaktan sudan etkilenmiyor zararı olmadı şimdiye kadar. Ama benim iç motorum küçük ve şelaleli. Akvaryumu zor temizliyor fakat dış motorum var o gündüz bitkilere zarar verdiği için geceleri açıyorum yatmadan önce. Acaba oksijen bakımından i. motor sıkıntı yapabilir mi?

4. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Silikonu dediğim gibi bilmiyorum denemiş zararsız olduğunu görmüşsünüz problem çıkarmamış ozaman sıkıntı yok diyelim.
    Ben oksijeni balıklar başka bir yerde beklerken uzun beklerse diye söyledim ama bir kova kap içinde falan motor çalıştırmak olmaz tabi balıklar için sıkıntı hava motoru varsa diye sölemiştim ben ama nese çok uzun süre kalmadıktan sonra bişi olmaz.Gündüz bitkilere zarar veriyor derken onu anlamadım ben,bitkili akvaryuma tabi oksijen basılmaz motor ne veriyorsa yeterlidir o tabiki balık durumuna göre.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Buğra silikonu merak ettim markasını yazda inceleyelim ve deneyelim...;)

6. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Mutlu abi bende bitki çok az balıkta biraz fazla. Bitkiler 1 kök anubias 2 kök saz 1 2 kökte ismini bilmediğim bitki ama bitkiler gündüzleri kardondioksiti alıp oksijen geceleri ise oksijen alıp karbondioksit verdiklerini biliyorum onun için hava taşını geceleri açıyorum. Akvaryumun altı çatlakmış hiç ugraşmadım boşuna silikonlamışım :D Alpi silikon o mavi olan :D 4_16.jpg

poly ve Alparslan bunu beğendi.
  7. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Bu silikon değil. PU yani Poli Üretan yapıştırıcı. Çok sağlam tutar ama silikon gibi esnemez zamanla sertleşip ayrılabilir.

8. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Akvaryumu sadece bununla silikonlamıyorum sızıntı yapmıştı silikonun üzerinden geçerek silikonladım evet sertlesiyor ama akvaryum şartlarında ayrılmaz bence çünki ne çok soğuk nede çok sıcak
    24 derece sabit.

9. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Problem 24 derece veya 30 derece değil yani ne sıcakta tutman ne soğukta tutman o silikon 7/24 suyun içinde çatı 7/24 su görmüyor düşündüren konu o 7/24 su altı testi yapılmışmı akvaryum silikonları yapılmış oyüzden net konuşabiliyoruz.

Sayfayı Paylaş