1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Uygun Akvaryum Hava Motoru

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde someye tarafından 9 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. someye

someye

Eski hava motorum çok fazla ses çıkarıyor. Yeni almak istiyorum fakat hangisinin iyi olduğunu bilmiyorum. Önereceğiniz hava motoru var mı?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Atman hava motorları fena sayılmaz hemde uygun...

3. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    bende aynı sorundan yaşadım eheim aldım kurtuldum bence hiç parasına bakma al derim çalıştığını bile anlamazsın...

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Atman denildiği gibi güzel bir hava motoru.Ben kullandığım hava motorunu ayda bir açıp temizlerdim ve gayet güzel sonuçlar alırdım.Hem ses ,hemde verdiği hava eskisi gibi olurdu;)

Alparslan bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Marka olarak piyasada yaygın bulunan Champion marka Akvaryum Hava Motoru Kullanımı olabilir. Bunun yanında Atman akvaryum hava motorları da nispeten iyidir.

H.Kaya.Gemlik. ve Alparslan bunu beğendi.
  6. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    abi ben championu tavsiye etmiyorum bende var 2 gün kullandım aşırı gürültülü bendeki mi sorunlu acaba ?

7. someye

someye

Genelde EHEİM'in ürünleri iyi diyorlar. Onun hava motorlarından almaya karar verdim. Verdiğiniz bilgiler için de teşekkürler.

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  8. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Kesinlikle Champion CX-0088 tavsiye ederim. 5 sene boyunca aralıksız çalıştı, 2 sene gene öyle aralıksız çalıştı ve şimdi ise 5 aya yakındır çalışıyor ve halen on numara sessiz ve aynı anda 4 akvaryuma hava bastığını biliyorum. Akvaryumum, yatağımın baş ucunda ve bir gram ses gelmiyor. Kesinlikle Champion CX-0088 tavsiye ederim...

9. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Champion alırken dikkat edin altında atman yazanlar traktör gibi ses çıkarıyor . Bu çinlilerde standart yok eski cihaz sessizdi ona güvenerek alayım dedim uykudan oldum. Eheım ve tetra aps motorlarıda bir süre sonra ses yapıyor ben memnun kalmadım. Zaten çinliler el attığından beri standard diye birşey kalmadı kimin şansına ne denk gelirse. Sobo sb 8808 kullandım ilk birkaç ay eheım ve tetradan çok daha sessizdi sonradan oda sapıttı. En sonunda zaten pencere altına kabin yaptırıp içine kompresör yerleştiricem duvarada hava hortumları için delik açıp tesisatı çektikten sonra derzle falan birşeyle kapatıcam. Benim yüzüm hiçbir markadan gülmedi:bilmem:

Sayfayı Paylaş