1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Uygun Fiyatlı, Yerli Üretim Bitkiler + Hediyeler + Istakoz + Salyangoz Türleri

Başlığı 'Forum Arşivi' kategorisinde aquafactory tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. aquafactory

aquafactory

İsim:
    Ahmet AlpAslan ÇANKAYA
    Nereden: Bursa - Mudanya
    Satılan Canlı: Bitki Türleri, Istakoz, Tatlı Su Midyesi, Salyangoz Türleri
    Adet: Değişkendir. Türlerin Yanında Yazmaktadır.
    Boyu: Değişkendir. Türlerin Yanında Yazmaktadır.
    Adet Fiyatı: Değişkendir. Türlerin Yanında Yazmaktadır.
    Toplu Alım Fiyatı: Görüşülür.
    İl/Semt: Bursa - Mudanya
    İrtibat Bilgileri: Özel Mesaj veya a.aquafactory@gmail.com mail ile.
    Msn Adresi: msn Kullanmıyorum. Mail atınız.
    Teslim Koşulları: Bursa Nilüfer ve Organize Sanayi Metro Durağından Elden Teslim. Ayrıca Türkiye'nin Her Yerine Kargo İle Gönderim.
    Diğer Bilgiler: Bitkiler ve canlılar tamamen doğal yöntemler ile üretilmiştir. Bitki üretimlerinde ekstra gübre kullanılmaz.
    Fotoğraf: Eklenecektir.

SARMAŞIK ( LATİNCESİNİ BİLEN BENİ UYARSIN:D ) MEVCUT: 3 DAL.
    8-10 CM BİR DAL OLARAK GÖNDERİMİ YAPILIR + HEDİYELER 2,50TL.

IŞIK İHTİYACI: Orta
    CO2 İHTİYACI: Çok az
    ÜREME HIZI: Hızlı
    DEKOR UYGUNLUĞU: Arka plan ve orta plan

TÜTÜN MEVCUT:2 KÖK
    1 ANADAL VE EN AZ 2 FİLİZİ İLE BİRLİKTE GÖNDERİMİ YAPILIR + HEDİYELER 2,25TL.

CO2 İHTİYACI: Orta
    ÜREME HIZI: Orta - Hızlı
    DEKOR UYGUNLUĞU: Orta plan

SUBULATA :10 KÖK
    1 KÖK OLARAK GÖNDERİMİ YAPILIR + HEDİYELER 1,00TL.

ÜREME HIZI: Orta
    DEKOR UYGUNLUĞU: Orta plan ve Ön plan

CÜCE WENDİTTİ MEVCUT:10 KÖK
    3-5 YAPRAKLI KÖKLER HALİNDE GÖNDERİMİ YAPILIR + HEDİYELER 2,50TL.

DEKOR UYGUNLUĞU: Orta plan ve Ön plan

BACOPA MONİERİ MEVCUT:20 DAL
    1 ANA DAL VE FİLİZLERİ OLARAK GÖNDERİMİ YAPILIR + HEDİYELER 2,50TL.
    ****ORJİNAL RESİMLERİDİR. GÖNDERİLEN BİTKİLER BURADAKİ BACOPALARDIR.

PİSTİA MEVCUT:50 ADET
    1 KÖK HALİNDE GÖNDERİMİ YAPILIR + HEDİYELER 0,75TL.

DEKOR UYGUNLUĞU: Su üstü

ECHİNADORUS AMAZON MEVCUT:3 KÖK
    4-8 YAPRAK ARALIĞINDA 1 KÖK OLARAK GÖNDERİMİ YAPILIR + HEDİYELER 7.50TL.

ÜREME HIZI: Yavaş - Orta
    DEKOR UYGUNLUĞU: Arka plan

TATLI SU CANLILARI:

CHERAX RED: 45.00TL.

6-8 CM. boylarındadır. Oldukça barışçıl olan bu canlılar, ototroftur. Bitkiler ile beslenirler. Bitkili akvaryumlara tavsiye edilmezler. Saklanabilecekleri kök, kütük veya kayaçlar kullanılması hoşlarına gidecektir.Dişiler 20 - 50 adet arası yumurta yapabilirler ve bu yumurtaları alt keselerinde saklarlar. En fazla 10 cm uzunluğuna gelebilirler. Sürekli yüzeyde dolaşırlar. Dipteki artık bitkisel yemler ile beslenirler. Etçil pirana ve astranot gibi balıklara yem olacaklarından birlikte yaşatılamazlar.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Arkadaş şunu bir izah edermisin, yeni bir yöntem geliştirip doğanın kanununumu bozdun anlayamadım..................

volkantr34 bunu beğendi.
  3. aquafactory

aquafactory

İsim:
    Ahmet AlpAslan ÇANKAYA
    Bitki üretimlerinde 4 tür üretim tekniği vardır.
    1. Teknik aşırı üreme sağlayan ve sağlıksız olan yöntem ( Su üstü ve hormonlu üretim )
    2. Aşırı filizlenmeyi ve boy atmayı sağlayan yöntem ( Su üstü üretimi )
    3. SU ALTI VE HORMONLU ÜRETİM
    4. SU ALTI KATKISIZ ÜRETİM.

Kendi akvaryumlarımda genellikle balıklar da mevcut olduğundan Üretimimin kesinlikle su altı ve katkısız olduğunu söyleyebilirim. Özellikle rizomlu bitkiler de aşırı yaygın kullanılan su üstü üretimi, bitkiye kolay emilimli co2 sağladığından ve ışığın kırılma indisi olmadığından bitkiye kolay soğurulan ışık sağladığından üreme hızı katlanarak artar. Bu üreme hızı ile maaliyet düşürülür ve üretim arttırılır.

Bu şekilde üretilen bitkilerde istenilen renk sağlanır, üreme ve boylanma hızlandırılır; fakat bitki sağlığı ve kalitesi tamamen yok olur.
    Köklü bitkilerde de uygulanabilirliği olan yöntemlerdir bu yöntemler. Bu şekilde üretilmiş bir bitkiyi akvarist akvaryumuna eklediğinde bitki direk olarak suya batacağından alışmış olduğu co2 yi ve ışığı alamayacağından çürümeye başlar. Bitkinin adapte olması imkansıza yakındır ve illaki bu bitki çürür. Adepte olma ihtimali düşükte olsa vardır.

Benim üretimim ise tamamen su altında ve hormonsuz olarak gerçekleşmektedir.

Alıntı yaptığınız cümlede de her hangi bir yöntem icadımdan veya doğanın kanunlarına aykırı bir durumdan söz edilmemektedir. Nereden onu çıkarttınız anlayamadım, açıkçası.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Arkadaş cevapların ile başlayalım yanıtlamaya.......

5. maddeyide ben ekleyeyim. Doğanın kanunların ile üremek.

Genelde tüm hobicilerin bitkili tanklarında balık var zaten. Katkısızdan kastınız, akvaryum balıklarına zarar vermeyen bitki gübrelerindenmi bahsediyorsunuz, yoksa tarımda, karasal süs bitkilerinde, kullanılan gübrelerdenmi bahsediyorsunuz?

Bu kelimelerinizden yola çıkarsak, paludaryumlarda yetiştirilen bir bitkiyi daha sonra su altına indirdiğimizde adaptasyon sorunumu yaşamış oluyoruz?
    Buna şu şekilde cevap verilmesi daha doğru olur sanırım. Doğal ortamdan toplanmış olan sucul bitkileri akvaryum ortamına adaptasyonunu sağlayamadığımız takdirde, çok büyük oran ile çürüme ve akvaryumumuza yosunlanmaya sebebiyet verecektir..........

İşte buna anlam veremiyorum, bitki ilanı veriyorsunuz bu gibi açıklamalar yapma gereksinimi duyuyorsunuz, bizler gibi akvarist olsanız bu gibi açıklamalar yapmaya hiç gerek duymazdınız sanırım. Sizin yönteminiz ile, biz akvaristlerin yöntemi aynı değilmi? Bizlerde suyun dışında yetiştirmiyoruzki bitkileri.

Alıntı yaptığım sizin cümlelerinizde '''Bitkiler ve canlılar tamamen doğal yöntemler ile üretilmiştir. Bitki üretimlerinde ekstra gübre kullanılmaz.''' diye belirtiğinizden dolayı,hiç bir şekilde gübre verilmeden nasıl ürettiğinizi sordum. Bunda anlamayacak bir şey yok sanırım.......

volkantr34 bunu beğendi.
  5. aquafactory

aquafactory

İsim:
    Ahmet AlpAslan ÇANKAYA
    Beni tanımadığınız için bu sözleri sarf etmenizi önemsemiyorum. Eminim tanımış olsaydınız benim bu hobiye ne kadar aşık olduğumu bilirdiniz. Amacımın ticaret olmadığını, bu hobi için insanları bilinçlendirme adına her gün ne uğraşlar verdiğimi bilirdiniz.

Bütün söylediklerimden şu çıkar. Bitkiler tamamen doğal koşullarda ve doğa kanunlarınca üretilmiştir. Ne bir damla gübre kullanılır nede bir co2 tüpü. Kum alüvial topraktır. Tıpkı doğadaki gibi. Işık gün ışığıdır. Tıpkı doğadaki gibi.Co2 gece bitkilerin solunumundan ve balıkların solunumundan sağlanır, tıpkı doğadaki gibi.

Paludaryum konusuna gelince. Paludaryumun su dışında kullanılan bitkileri zaten su bitkisi değil. Nemli toprak bitkisidir. O yüzden tamamen suya batırdığınız da illaki çürür.

Nickim her forumda aquafactory'dir. Bursa Nilüfer Belediyesi Kent Konseyi Akvaryu Klübü kurucularındanım yani doğayı temizlemek, bu hobiyi en sağlıklı şekle getirmek adına günümün büyük bölümünü harcamaktayım. Varın gerisini siz düşünün.
    İlanımda neden mi bu ibare var? İnsanlar artık akvaryumdaki bitkilerim neden çürüyor demesin diye.

Bu gereksiz tartışmadan dolayı, izninizle forumu artık kullanmıyorum. Herkese sağlıklı balıklar, huzurlu akvaryumlar dilerim.
    BİTKİ KONUSUNU DA DERİN DERİN ARAŞTIRMANIZI DİLERİM. LAKİN SÖYLEDİĞİNİZ ŞEYLERDEN AŞIRI YANLIŞ BİLGİYE SAHİP OLDUĞUNUZ ORTAYA ÇIKMAKTADIR. KLÜP SEMİNERLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Öğrenci olduğunuz için dersinizi iyi çalışıyor, iyi Demogoji yapıyorsunuz. Hobici olduğunuzda her halinizden belli, ben sizi tanımadan bu sözleri size sarfediyorsam, sizi tanıyanlar size öyle sözler sarfederlerki, gerisini siz düşünün…..

Evet göllerden toplayıp sattığınız için bu söylediklerinizin hiç birine gerek yok, hepsi doğada zaten mevcut. Ne hikmetse, tanınan isimleriz çok çabuk deşifre oluyor, daha sonra yeni bir nick, yeni bir isim ile ilk bahar geldiğinde piyasaya çıkıyorsunuz…..

Geç bu işleri, senin karşında ilk okul öğrencisi yok, 18-20 yaşlarında çocukta yok, sen bu martavallarını başkalarına anlat ve kandırmaya devam et…

Nikin her forumda yeni üyelik, nasıl olacak bu iş. Sizde ne isim biter ne nick, her sezonda yeni nickler ve yeni isimler ile gene türeyeceksiniz…
    Doğayı temizlemeye devam edin nasıl olsa Bursa’da ne göl biter ne bitki……

Çok komiksiniz, bu vermiş olduğunuz bilgiler ile zaten çürüme kaçınılmazdır. Sizidi bir ay besinsiz bıraksak siz bile çürürsünüz……

Bu ziyniyetle kullanmanıza gerek yok zaten, gel ilan ver git, bir platformda paylaşımını görelim önce. Bu işi yalayıp yutmuşsunuz ya, bu hobiyi en sağlıklı şekle getirme adına gönül veriyorsunuz ya.

Derin derin araştırmama gerek yok ve buna ihtiyacımda yok. Yanlış bilgilerim ile bitkili tankımı en iyi şekilde idame ettiriyorum. Siz araştırıyorsunuzda ne oluyor sattığınız bitkiye SARMAŞIK ismini takıp Latince ismini müşterilerine soruyorsunuz.

Lakin sizler gibi ziyniyetleri araştırmak ve sizler ile uğraşmak daha hoşuma gidiyor.

Su piresi satarsınız, göllerden bitki toplayıp kendi üretimim diye satarsınız, süs bitkileri için satılan gübreleri şişeleyip DIY adı altında satarsınız, kerevit satarsınız, salyangoz satarsınız, bu kazanç ilede klüp kurup, utanmadadan, arlanmadan seminerlerinize davet edersiniz…..

Bu hobiye desteğinizden ötürü, sizlere nasıl teşekkür edeceğimi bilemeyip, bu şekilde hitaplarım ile sizlere şükranlarımı sunmak istedim, hobi adına…………………..

İnsanları aldatarak haksız kazanç elde ettiğinizden, kötü niyetinizden dolayı, bu platformadaki tüm ilanlarınız kilitlenip arşiv bölümümüze taşınmıştır….

efeyurudum, YIKIKTEMO, Erman Pehlivan ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş