1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Uyuduğum oda için sessiz nano ps

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde halit7502 tarafından 20 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    Merhabalar uyuduğum oda için nano resif kurdum bmqq 2 aldım hatta sorunlu mu diye bir konuda açtım.. eaki konularada baktım bmqq 1 in incelemesini yapan bşr arkadaş hiç ses çıkmadığını yazmıştı pişmanım sesten hava odacığı ile sorunu kısmen çözdüm ancak ps nin performansı vs güzel olsa da kendi motor sesi ile uyuyabilmek mümkün değil.. bu açıdan hydor slim veya bmqq1 gibi modellere yönelmeyi düşünüyorum kullanan var mıdır acaba bu konuda gerçekten sessiz bir ps var mı yoksa kaldırmam mı gerekli akvaryumu?

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Jns ws1 de alabilirsiniz.
    Tunze 9004, modifiyeli 9002 modelleri epey sessizdir.
    Hydor aynı şekilde sizi üzmez.

halit7502 bunu beğendi.
  3. muhoni

muhoni

Yer:
    Sinop
    Kullanıcısı olarak tunze 9004 öneririm. Tankınızın kaç lt olduğunu yazmamışsınız. Nano pslerde bu iyidir.

halit7502 bunu beğendi.
  4. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Ses goreceli kavramdir ama tunze 9001 icinde bana sessiz diyebilirim

halit7502 bunu beğendi.
  5. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    Ya ben 0a yakın ses arıyorum tunze bulamadım hiç stoklarda çok bakmama rağmen jns önerilmiş o da yok piyasada. Tankım sumpla birlikte 80 litre civarı

6. Emre.

Emre.

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Emre
    Fatih bey merhaba,
    Öncelikle tankınız hayırlı olsun.
    Ben çok kısa bir süre de olsa hydor kullandım. İlk kurduğum tank da sump yoktu, küçüktü ve hydor da çok şık bir cihaz olduğu için ana tanka koymuştum. Çok uzun sürmedi iki ay sonra sonra tankı değiştirdim Sump koydum. Dolayısıyla boşa çıktı. Oldukça sessiz bir cihazdır. Ancak tankınız uyuduğunuz odada olduğu belirtmişsiniz. Geceleri malum ortalık çok sessiz olur Bu durumda ufacık bir ses bile bazen sizi rahatsız edebilir. Belki bir süre sonra alışırsınız.

Cagri7 bunu beğendi.
  7. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    Hydor kullanacam zaten yolda şu an. Olmadı kilere delik açıp üst sump yapacam. Uyuduğum odada dış filtreli bi akvaryum var eheim ses yaptığı için sun sun diye bir markada 0 ses oldu ama tuzlu su gerçekten ses konusunda sıkıntılı

8. Emre.

Emre.

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Emre
    Maalesef biraz ses oluyor umarım sorununuz çözülür. Kolay gelsin.

Cagri7 bunu beğendi.
  9. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Hydor slim skim kesinlikle öneririm. 250 kullanıyorum çok rahat bir makine

10. shanghai

shanghai

İsim:
    shanghai
    bende resun dms 400 t5 modeli 48 litrelik nano akvaryum var. Üzerinde sk05 isimli ps vardı, sk300 isimli bir ust model nano skimmer ile değiştirdim ve ses konusunda inanılmaz iyi. Toplama konusunda deneyimli bir arkadaşta 140ltrelik akvaryumunda 2adet kullandığını solemişti. Sk300 diye formda araştır göreceksin. 90litrelik akvaryum için idealdir

Sayfayı Paylaş