1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Uzun bir aradan sonra reef'e devam :)

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde lcturkey tarafından 29 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar merhaba,

Uzun bir aradan sonra bazı değişiklerle akvaryumumu tekrar çalıştırıyorum.

Yapılan değişiklikler

1 : Çizilen ön cam yenisi ile değiştirildi ve siyah silikon kullanıldı.

2 : Taşırma sistemi yeniden dizayn edildi.Akvaryum arka camın tam ortasından 5 cm kesilerek arka bölüme taşırma kutusu monte edildi.

3 : Geri dönüş sağ ve sol köşelerden olmak üzere ikiye bölündü.

4 : Arka fondaki mavi yapıştırma çıkarıldı ve siyah pleksi arka bölüme yapıştırıldı.

Şuanda içine çeşme suyu doldurdum ve su iniş ayarlarını yaptım.Gerçekten harika ve su sesi hiçbir şekilde duyulmuyor.Çok sessiz bir sistem oldu.

iniş boruları 2 adet 25'lık boru ve bir iniş bölümü vana ile kontrol ediliyor.Su seviyesini bu vana ile ayarlayabiliyorum.İki 25'lik borunun orta bölümünde 32'lik bir iniş borusu bulunmakta bu borunun görevi olası taşmalarda suyu direk kafa motorunun olduğu bölüme göndermek.

2-3 gün içinde içine RO su doldurulup Tropic Marine Pro Tuz kullanılarak sistem çalıştırılacak.

Armatüre mevcut olan 4 adet T5 yanına 12 adet 3 watt power led eklenecek ve su dönmeye başladığında armatür yapımına başlanacak.power ledleri su içindeki ışık dalgalanmalarını hissedebilmek için armatüre yerleştiriyorum.

İşte Resimler...

lepistes, reis, hayrett38 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Levent Kardeşim ellerine sağlık, en kısa zamanda canlılarına kavuşursun.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Guzel olmus Levent tebrikler. Sistem yerinde ve memnunsun sanirim. Insallah hayal ettigin bir kurulum olur ve saglikli canlilar beslersin uzun sure.

Cep mesaj...

4. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Hayırlı olsun Leven abi..İnşallah bitmiş halinide görmek nasip olur:nazar:

5. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Tekrar merhaba,

Akvaryum su ile doldurulup tuz eklendi. Tuz iyice karıştıktan sonra kum eklendi ve dekor oluşturuldu.Ps aktif çalıştırıldı.Bugün canlı kaya aşılaması yapacağım.Şuanda üzerinde 12 adet 3 watt power led 6 mavi 6 beyaz bunlara sadece 2 adet mavi t5 eklenerek şık ince bir armatür yapılacak.

6. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Sisteminiz gayet güzel olmuş bende taşırmayı bu şekilde yapacağım inşallah. hayırlı olsun tankınız.

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Levent akvaryumun gene çok güzel olacak buna eminim sen yaparsında olmazmı.em34:

Ancak sumpa biraz kafam takıldı:smiley33:.Ps nin yeri orta kısımmı? Sağ kısma tek su iniş koymuşsun yukardan gelen boruya T koyarak. Bu kısım elyaf vs ekipmanların yerimi?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah Levent, güzel ilerliyorsun. İnşallah sağlıklı canlıların olduğu güzel bir akvaryum çıkar ortaya. Başarılar dilerim...

9. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Levent gerçekten güzel bir sistem olmuş hayırlı olsun kardeşim . Bu arada balıkların taşırma kutusuna inmemesi için ne yaptın oraya resimlerde göremedim ?

10. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    TÜm arkadaşlara teşekkür ederim..

Olcay hocam sağolasın orası refugium yeri ara cam bölmede su geçişi için delik var.

11. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar merhaba,

Tankımdan birkaç kareyi sizlerle paylaşmak istedim...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah maşallah. :nazar: Uçurun, şişirin patlatın yakışır size. Ellerine sağlık Levent harika görüntüler.

13. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Teşekkürler Temel abi..Bu defa akvaryum tam istediğim gibi oldu.. İnan çalışıp çalışmadığını anlamak imkansız PS çalışmasa :) PS motorununda sesini biraz düşürsem PS çalışırken bile Sıfır ses olacak akvaryumda..

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  14. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Ses konusunda aynı fikirdeyiz demekki Levent abi :) Bu arada akvaryum canlıların hayırlı olsun. :) Mercan biraz gölgede mi kalmış abi? Sorun olmaz mı ışık yetersizliği o mercan (anemon sanırım) için? Çok tatlı şu perculalar. Bayılıyorum. Birde o en üstteki fire gobby mi?

15. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Hadi be, hadi be, bu Goby'e bayıldım Levent süper Maaşallah.:nazar:

Bunu görünce akvaryumun güzelliğini unuttum valla ellerine sağlık.

16. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Erman anemon kendiliğinden orada kaldı ışık ihtiyacı fazla olan bir canlı değil ışıktan kaçıyor adeta.Önceki kurulumda dekorun arkasına kaçmış ve orada kalmıştı akvaryumun en köşesi kayaların altı.. Bu arada goby'nin türü Bicolor goby bazı yerlerde watchman goby olarakta geçiyor. Gerçekten güzel bir canlı..

Murat abi teşekkür ederim güzel sözlerin için.

17. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Malesef bu yazıyı yazdıktan sonra goby'nin ölüsünü buldum :((( Akvaryumdan dışarı atlamış :(((

18. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Çok Üzüldüm. :( Nazar değdi desenize :( Neden dışarı atlar ki :(

19. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Kardeş son durumlar nasıl gidiyor bir sıkıntı yok inşallah