1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vahşi Karidesler

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde Desert Falcon tarafından 23 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Vahşi Karidesler

Zamanla alışırlar ama. Bence bu türü akvaryuma alıştırıp ticaretini yapın derim :D

2. Desert Falcon

Desert Falcon

Vahşi Karidesler

Bergamada balıklar,karidesler güzelliklerine göre para ederler.Tam olarak bilmiyorum ama kirazdan kat kat daha değerli olsa bile bunun bilincinde kimse yok.Kiraz renkli bu renksiz yani onlara göre çirkin :)

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Vahşi Karidesler

Şaka mayetinde söylemiştim ama. :) Genede olacağı varsa satılabilir.

4. Desert Falcon

Desert Falcon

Vahşi Karidesler

Hepsi Emrah abiye gönderiliyorlar yarın :) O yaparsa yapar ticaretini :)

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Vahşi Karidesler

Çoğalacaklarını sanmam ama çoğalırsa eşe dosta isteyene dağıtacağım, tamer abinin hoşuna gidecektir mesela .Ş.

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Vahşi Karidesler

Çoğalmasına gerek yokki :) Kocdaman göl var :) Toplayıp akavryuma alıştırıp piyasaya :F :D

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Vahşi Karidesler

Senin gibileride toplayıp alıştırmadan benden mümkün olduğunca uzağa... montz:
    Al işte gelde forumdan ve hobiden soğuma, gelde foruma mesaj yaz. Alın satın hemşerim ama mümkünse bu hobiden uzak durun.

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Vahşi Karidesler

İyiki şaka mayetinde bir şey söyledik...

9. figenc

figenc

Resmini görmedim ama gözleri minik boncuk gibi ileri çıkık ve hayalet karides gibi şefffafsa kirazlara zararları yoktur. Camın pencereye dönük kısmında sürekli hareket halinde koşuştururlar. Bu nedenle yem yiyemediklerini düşünüyorum. İki aydır bende olanların büyük bir kısmı bir kaç gün önce topluca öldü. 4- 5 cm boyunda olup da yem yemeğe alışanlar yaşıyorlar. Dip yemini ayaklarıyla taşıyarak başka bir yerde yemeği seviyorlar.
    Kirazlar gibi ne sırtlarında ne de ayakları altlarında yumurta taşıdıklarını görmedim.
    Guramiler, renbowlar, japonlar severek yerli karidesleri yiyorlar.
    Buradaki akvaryumcular da canlı yem diye tanesini 50 kuruştan satıyor.

Sayfayı Paylaş