1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

VAN Depremine Yardım

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde BassKiller tarafından 23 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Van'daki depremzede vatandaşlarımız için yardım elini uzatmalıyız elbette öncelikle. Kızılay için 2868'e boş mesaj atarak, AKUT için ise 2930'a AKUT yazıp mesaj atarak 5 TL'lik ufakta olsa bir yardım edelim.. Fakat yağmacılar vb olduğu söyleniyor.

Bu nasıl İştir?

Milletin cevabı da güzel. Yağmacıların yağmalayamayacağı kadar yardım gider.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: VAN Depremine Yardım

Felaketler üst üste geliyor bu ara. İnşallah son olur. Ölenlere Rahmet, Canı yanan herkese Allah şifa versin. Yağma konusuna gelince ne diyelim Allah gözlerini doyursun.:)

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Vefat edenlerin mekanı cennet olsun inşallah. Rabbim bir daha böyle afetler göstermesin cümlemize.

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Şehit haberleri derken üstüne birde deprem felakitinde yitirilen canlar. Allah ölenlerin mekanını cennet, yaralılaram şifa geride kalanlara ise sabırlar ihsan eylesin.

5. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

17 Ağustos 1999'daki depremi, depremin tam göbeğinde yaşamış biriyim. Ölümün, doğal afetin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.

Oradaki vatandaşlarımızın işi hiç kolay değil.

İnternette bazı yorumlar gördüm dün, bu yorumlara canım çok sıkıldı.

"Hak yerini buldu, ilahi adalet, oh olsun!" diyen vatandaşlar vardı. Hatta bazı arkadaşlarıma çok sert bir şekilde çıkıştım (kırıcı olacak derecede tepki verdim doğal olarak).

Yahu; "DOĞAL AFET" olarak adlandırdığımız olgu insanların kökenine, şusuna, busuna bakmaz ki! Enkazın altında yardım bekleyen vatandaşın soyunu sopunu mu sorgulayacağız?

Ben bir arama kurtarma topluluğunun üyesiyim. Bizim ekibimiz (buradaki ekibimiz) diğer ekiplerle birlikte yola çıktılar veya çıkacaklar (en son dün gece yarısı eve döndüğümde hazırlıklarımızı tamamlamıştık ve genel merkezden haber beklemekteydik). Ben aşırı derecede olan yoğunluğumdan dolayı ve iş durumumdan dolayı ekibime katılamadım, ama hazırlıklarımız tamdır.

Umarım en az kayıpla bu felaketin de üstesinden geliriz.

Öte yandan; o bölgedeki bazı cahil vatandaşların devletin elini de bu vesileyle görmeleri şarttır. Bir takım yasadışı ve bölücü unsurlardan kendilerine hiçbir yardım gelmeyeceğini, yardımı devletin ve milletin yaptığını görmeleri gerekmektedir.

Bir arkadaşım dün çok güzel bir cümle kurmuştu, onu da sizlerle paylaşmak isterim:

"Doğal afet diye bir şey yoktur. Doğal olaylar vardır. Bu olayların afete dönüşme sebebi insanların hatalarıdır."

BassKiller, The_ReligiouS ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Onur abi mükemmel özetlemişsin. Senin de dediğin gibi yardımı devlet ve millet yapıyor. Bizim bizden başka kimsemiz yok. Bir bilselerdi...

7. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Abiler yardım için sadece para değil eşya,erzak vb. malzemelerlede yardım edebilirsiniz hatta küçük çocuklar için oyuncak bile gönderseniz onlar için yararlı olucaktır.. Birçok kargo ve toplu taşıma şirketi Van'a ücretsiz olarak gönderim yapıyor..

Sayfayı Paylaş