1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Var mı bisikletçi portalcı..

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Tokitoksar tarafından 23 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Tokitoksar

Tokitoksar

Yer:
    Nevsehir
    İsim:
    Tansel Okşar
    Yeni bir spor tutkusu boy göstermekte.Sabah 7.00 kalk 20km git gel 8.00 duş..8.30 iş başı..yeni bir taşıt olan bisiklet..biraz araştırma yapınca,her bir şeyin ne kadar kapsamlı ne kadar çok püf noktası oldugunu öğreniyor insan..gidonundan,kadro boyuna kadar,lastik ebatından kalınlığına kadar..insanın yaptığı hobiyi isteyerek ve bilerek yapması lazım,yoksa çoğu kişinin yaptığı gibi ya kömürlükte yada merdiven korkuluğuna prangalınırlar.Kimisi işine ulaşmak için bir taşıt,kimisi hafta sonu bir gezinti,kimiside spor için.fiyat aralığıda oldukça geniş olduğu için seçim yapması hayli zor oluyor.
    Sınıfları;
    Şehir ve tur
    Yol
    Dağ olmak üzere 3 ana kol üzerinde sınıflandırılmışlar..
    Şunu söylemek gerekirse ucundan tutup bir şekilde başlamak lazım.

2. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Harika. Yalnız bu iş ülkemizde sıkıntılı. Bisiklete binecek yer yok. Parkta bahçede bindiğin spordan sayılmıyor. Yollar tam bir felaket, magandalar her an sıkıştırıp insanı hayatından edebiliyorlar. Zürihte gördüğüm ise tam bir medeniyet. Bisiklet yolu ayrı, araçlar müdahale edmiyor. Zaten görünce sağa çekiyorlar. Biraz moral bozucu ancak, bunlar yüzünden iki bisiklet depoda yatıyor. İleride bahçeli bir evimiz olursa çıkaracağız 7 senedir yatan çift tekerleri :confused:

Homeros, murat parin ve vanlyy bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Vespa olur mu?:D Bisiklet ciddi efor ister güzel spordur ama sırt kısmına baskı yaptığından şikayet edenler de az değil. Güzel olur parkuru, doğal alanı olan merkezler için.

4. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Geçen yaz bir hevesle aldım, ama malesef bodruma hapsoldu. İş yoğunluğu, çevre uyumsuzluğu ve benim için yoldaş eksikliği bunda etkendi. Tek başına tadı çıkmıyor da...;) Bir de bizim buralarda çok köpek kovalıyor, acayip tırsıyorum. :koptum:

veysel bunu beğendi.
  5. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Bir ara kron ya da carraro almaya heves ettim ama 200 lirayı bir araya getiremeyen adam 500-600 lirayı nasıl bir araya getirsin deyip hevesimi üniversiteye erteledim. Ben bisiklet alırsam sokaklarda kalmam dağ bayır çıkarım. Neyse üniversiteye alacağım herhalde.

H.Kaya.Gemlik. ve veysel bunu beğendi.
  6. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Üniversiteye gideceğin zaman araba almaya çalışacaksın emin ol bundan benden söylemesi.:D

7. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Bendede 18 yaşına kadar bisiklet vardı. Ehliyeti alınca bisiklet durmaktan çürüdü. Babam hurdacıya verdi diye duydum ve bir daha haber alınamadı. Yaşasın 4 tekerlek temo25

H.Kaya.Gemlik. ve murat parin bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    En güzeli her şekilde ayakları yerden kesmemek...temo25

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  9. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Şimdiden uğraşıyorum. :D

10. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Şu an 40 yaşındayım neredeyse, fakat dağ bisikletim var ve her sabah ve akşam iş yerime bisikletimle gidiyorum. Hem benzin yakmıyorum, hem sağlığımdan birşey kaybetmiyorum herkeze tavsiye ederim. İlkbahar ve yaz akşamları hanımın ve oğlumun da bir tane var hep beraber cümbür cemaat akşamları yemekten sonra bisikletlerimize atlayım civar köylere gidiyoruz çok zevkli oluyor. Tabi giderken yolda köpek kovalama sorununu saymaz isek.

-doctore-, H.Kaya.Gemlik. ve Tokitoksar bunu beğendi.
  11. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Abi tam olarak nerde oturuyorsun bilmiyorum ama bunu gelde İstanbul da yap işte :)

12. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Abi Eymir'i dene. Ben pazar sabahı 7 de gittim. Bisiklet kiraladım. Mis gibi hava 2 tur 22 km canavar gibi.

MOVACIKLI bunu beğendi.
  13. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Ben Ankara da oturmaktayım İstanbulda bu iş biraz zor. Dar sokaklar falan, çılgın kendini formüla1 aracında zannedenler ne derseniz deyin ama yinede yapılacak güzel yerleri var dır mutlaka. Yeterki insan kafasına koysun ben bunu yapacağım desin, tıp kı evine deniz akvaryumu kurmaya cesaret etmek gibi bir şey yani, anlatabiliyormuyum. Bir süre sonra bağımlılık yapıyor vaz geçemiyorsun.

14. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Yaşadığım şehirde ulaşımın yarısından çoğunluğu bu şekilde sağlanıyor. Bende bu yüzden bir tane aldıydım ama saolsun çingeneler kışın bodruma kaldırdığım bisikletimi yer değiştirince yaya ya kaldık..
    Bisiklet cidden çok güzel ve sağlıklı oluyor. Ama bisikleti kullanacak yol lazım o da tr de çok az :/

15. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Ben de varım. Kendimi bildim bileli bisiklete binerim. Yaz, kış, güneş, yağmur, kar, çamur fark etmez. Günde ortalama 30 kilometre pedal basıyorum. Genelde tek başıma takılırım ve dağlarda dolaşırım bisikletimle.

16. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Birkaç videomu aktarayım:

H.Kaya.Gemlik., Alparslan ve Tokitoksar bunu beğendi.
  17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Onur abi helal olsun.İntikam Tepe şehitliğini sayende gördük mekanları cennet olsun...

H.Kaya.Gemlik. ve Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  18. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Onur bey videolar çok nefis fakat bisikleti en kısa zamanda değiştirin derim.Profesyonel tırmanıncı adamın bisikleti arkadan amortisörlü olmaz gücünüzü çalar o yüzden sadece önden amortisörlü bisikletleri tercih edin derim bana sorarsanız. Fakat onca tırmanıştan sonra iniş muhteşem olmuştur mutlaka.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  19. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Benim için fark etmiyor. Bu bisikletle her türlü yolda, yokuşta hiç zorlanmadan ilerliyorum.

20. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Onur kardeşimizin bisiklet tutkusu ve gezdiği yerleri kaydetmesi sayesinde, gezilmesi, görülmesi, ziyaret edilmesi gereken bir çok yeri, onunla beraber gezip tanıma fırsatı bulduk.
    Teşekkürler Onur kardeşim.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş