1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vatoz Balığına Nasıl Renk Verilir

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde MertBalim tarafından 12 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Arkadaşlar belki biliyorsunuzdur ama ben yinede yazayım dedim.
    Vatoz balığını bir kaba alıyoruz. Kabın içine salatalığı soyup bırakıyoruz ve onun salatalığı emip içerisindeki vitamini almasını bekliyoruz ve yaklasık 3 dk sonra vatozunuz renkleniyor.

Lütfen Türkçe yazım ve imla kurallarına uyalım.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet gerçekten iştahla tüketiyorlar bu besin maddesini. İtiraf etmeliyim ki, renk verdiğini bilmiyordum açıkcası. Üzerinde durduğum bir tür olmadığından sanırım.

Teşekkürler.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Valla vatozlara ömrünü adamış biri olarak salatalığın bu balıkları renklendirdiğini bilmiyordum. Hemde 3 dakika içerisinde. En kısa zamanda deneyip sonuçları bu başlık altında paylaşmaya çalışacağım. Bu ilginç paylaşım için teşekkürler.

4. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Bir şey değil sizlere fikir vermekte sınır tanımam.

5. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Vatozlar stres ve ışığa göre çok çabuk renklerini koyu veya açık hale getirebiliyorlar.Salatalıkla siyah bir vatozun sarı veya kırmızı olduğunu görmedim şahsen.Renk değişimi değil de ton değişimini kastediyorsun herhalde...

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    O balık zaten vatoz balığı değil ters yüzen çöpçü olmakla beraber bende kinin aynısı.. Ve Cem'e kesinlikle katılıyorum..

7. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    +1 bende bakıyom bunasıl vatoz diye.
    Cem'in yazdığı gibi vatozlar stres döneminde ve akvaryumun ışığı yakıldığı anda rengi açılır veya kapanır.

Salatalık vatozlar için olmassa olmazlardan.

Sayfayı Paylaş