1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vatoz beslenme

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde egouard tarafından 28 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Merhaba arkadaşlar.16 cm leopar vatoz alacağım ancak, eski Japon akvaryumundaki vatozlar hep açlıktan öldü. Çünkü dip yemi atıyordum ve Japonlar onu yere düşmeden yiyordu. Nasıl besleyeceğim bu vatozu? Akvaryumda mücevher cikletlerim var. Cikletlere diskus ve flora yem atıyorum.Vatoz 1-2 tane.yem yiyebilir mi? Günde 3 kez yemliyorum. Alparslan abim mücevherler üreme döneminde vatozu yerler dedi haklıda aslında ancak merak işte. :)

2. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Ve vatoz flora veya diskus yem yer mi? Haftada 1 salatalıkta atacağım.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Her şey yer çöpçü neticede,ama yosun ağırlıklı yem ver yinede ...:D

4. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Akvaryum 12:00 den akşam 23:00 kadar açık oluyor. Yosun oluşur mu acaba?:D

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Işıklandırma nasıl,iyiyse sıkıntı yapmaz...

6. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    30 watt pembe ışıklandırma.

7. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    [​IMG][​IMG]

Alparslan abim uyardı, ancak dinlemedim. Gittim aldım 18 cm vatoz. Saldım akvaryuma ve bu gün o mücevherlere tekrardan aşık oldum diyebilirim. Bildiğiniz piranayı düşünün, hemen saldırmazlar. Balığın etrafında olur hepsi sıkıştırırlar balığı, bir tanesi saldırdımı hepsi saldırır ya, benimde öyle oldu. Hemen ayırdım geri götürdüm. Özelliklede yumurtalar olduğundan baba biraz korktu ve ilk saldıran baba oldu. Hatta son fotoğrafda en üstteki balığın bir altında bir balık var kızarmış. Küpün yanında vatoza bakıyor o baba işte. Yumurtalar ise o turuncu küpün içerisinde.

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Emre iyi günlerde besle vatosu.
    Maşallah balıklarında çok güzel ara bölmeyi de süper yapmışsın eline sağlık...temo19

9. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Abi vatozu geri götürdüm çünkü yumurta dökmüş olan erkeğim sürekli vuruyor. :) Sinekliği her ihtimale karşı taşlarlada sabitledim. Annem üç tane kurtulan yavrular daha 100 tane iken ve 100 taneside yumurta iken bana hepsi ölecek kayıp balık Nemo gibi bir tane kalacak demişti. 150 yavrudan üç tanecik kaldı. :)) Onları sifonla ile 50 litrelik akvaryuma alıp, sineklikle yeni olan 300 yavruyu ayıracağım.

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Emre alma demiştim,gerçi sakalım da yeni yeni çıkıyor...:D

egouard bunu beğendi.
  11. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Dedim abi buda ciklet besleyenlere ibret olsun. Ciklet akvaryumuna vatoz alacaksanız, yavruyken alacaksınız. Hem cikletler hemde vatoz yavru olacak. Damızlıkların yanına vatoz aldığınızda Pirana gibi üşüşüyorlar başlarına, birisi dokunsa 20'side saldıracak vallahi. :başardım:

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş