1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vatozdan çıkan kabarcıklar

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde atlantisprensi tarafından 29 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekiyor. Vatozum ara sıra büyük bir hızla suyun yüzeyine çıkıp geri iniyor. Çıkarken de solungaçlarından hava kabarcıkları çıkarıyor. Yoksa bu tür solungaçlarında hava mı tutuyor? Kedi balıklarında böyle bir şey durum söz konusu. Vatozlar da mı böyle yapıyor? Onunla mı nefes konusunda idare ediyor? Suda oksijen olmamasından etkilenmez mi bu halde?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Mrb Volkan bey;

Vatozunuz bu olayı süreklimi yapıyor.

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Benimki hiç böyle birşey yapmıyor garip saat:gif

4. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

Her daim görüyorum. Hani bir iki kere olsa neyse diyeceğim, dikkatimi çekmeyecek. Ancak sürekli görüyorum. Her gün değil ancak sürekli. Belki her gün yapıyordur bana ara sıra denk geliyordur. İlginç değil mi?

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Vatozunuz su yüzeyine çıkıp ağzına hava alıp tekrar dibe inmiyorsa problem olabilir.

6. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Bu türünde yüzgeçten kara omurgalılarında bulunan benzer yapıyı geliştiği zannedilmektedir.Son zamanlarda Afrika'da bir gölde bulunan bu geçiş hayvanlarının canlı örnekleri varsayımı güçlendirmektedir.Bu geçiş hayvanları, yani balıklar, havayla solunum yapma yeteneğine sahiptir ve solungaçlardaki gibi etkili bir oksijen alımı vardır.Bu balıklara "Ciğerli Balıklar" denir; zamanımızda yalnız Afrika ve Avustralya'da yaşarlar.Vatozlarda bu özellik olduğu sanılıyor. :bilmem:

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Akvaryumunuzda hava azsa su yüzeyine çıkıp hava alıyordur.

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Oksijen yetersizliği diye düşünüyorum. Aynı şeyi corydoraslarda sıklıkla olmasa da yapıyordur. Normal bişey bence.

9. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

İç filtre hava veriyor az da olsa , dış filtrenin çıkışı su yüzeyine doğru. O suyu dalgalandırıyor. Ayrıca hava motoru çalışıyor.

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Su değerleri bozulduğunda ve oksijen azlığında bu hareketi çok sık yaparlar.Normal şartlardada bu yukarı çıkıp hava alıp bırakma olayını yaparlar ama eğer sık sık aşağı inip yukarı çıkıyorlarsa su değişimi yapma zamanı gelmiş demektir.

Sayfayı Paylaş