1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

vatozlar hamilemi?

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde methapor tarafından 28 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    BEnim tankta 2 tane vatoz var,onlarla pek şey yapmazdım (ilgilenmezdim) bulabilseydim ilgilenirdim,neyse bu gün baya arandım.Tankıma geleli baya olmuştardı (2 sene ) aradım ve arka cama yapışmıştıki oda ne karnı şişik ve yanındaki vatoz onu dürtüklüyor,vatozlardan anlamadım için size sormak istedim kendi hallerine bıraksam yumurtlarlar mı?kayaların arasını yuva bellemişler kayalar orta boy melek balıklarıyla beraber ama melekler giremiyor,orayı baya koruyolar,giriyolar kafayı çıkartıyo bekliyo falan hamilelik sürecimi dişi mi erkek mi olduğunu bilmiyorum ama cama yapıştığında şişkinlik olduğu belli oluyor.Kendine mi bırakmalıyım yoksa bir müdahalede mi bulun malıyım?Yani ana babası bakarlar mı yerler mi?

2. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    Cevap: vatozlar hamilemi?

bence fazla umutlanmayın normal vatozlardansa o boylarda yavru almak zordur fakat cüce gruplarındansa erkekler süslü(boynuz benzeri yapılar,uzun tüller vs.) dişiler ise çok sade görünümlü olur.ayrıca vatozlarınız en iyi ihtimal fazla yem yemiştir yoksa ödem vb. ciddi hastalıklara yakalanıp karın bölgesinde şişlik olabilir.vatozlar aslında o kadar masum değildirler yani birbirleriyle dürtme şeklinde kavga edebilir yada diğer türlerden zayıf güçsüz balıkları kovalayıp bitakım sürtüşmeler yaşayabilirler.fotoğraf eklerseniz size daha iyi yardımcı olacağımı düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş