1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vatozlara Salatalık Ve Kabak

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde moquzhan tarafından 10 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA
    Ben Vatozlara Salatalık Ve Kabak veriyorum. Akvaryumuma dilim şeklinde çatala batırarak attım (akvaryumda sadece bi adet vatoz var) bir gecede salatalgın ortası ve bi köşesi kalmamıştı :D

Sorum : Akvaryuma a atılan kabak ve salatalık suyu kirletirmi en fazla kaç gün kalmalı ?
    ve hergün 2 öğün (sabah-akşam) versek sorun olur mu? yoksa aralıklı mı verilesi gerekir ?
    Aralıklarla verilmesi gerekirse Akvaryumda balık yok beslenmeleri ışık verilerek yosun oluştursa işe yarar mı?

NOT : Leopar Vatoz

Teşşekürler.

2. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Cevap: Vatozlara Salatalık Ve Kabak

Evet akvaryuma attığınız kabak ve salatalık suyu kirletir.Bu nedenle haftada bir defa vermeniz yeterli olacaktır.Dip çekimi yaptığınızda özellikle kabak kırıntılarını bolca göreceksiniz.Haftada bir dip çekimi yapıldığı için, vatozunuza da haftada bir sebze verebilirsiniz.Sebzeleri suda 12 saatten fazla tutmayın çürüyecektir.Mesela akşam sebzeyi tanka ekleyip, sabah ya da öğlen çıkartabilirsiniz.Işık vererek yosunu kolaylıkla oluşturabilirsiniz fakar günlük oluşan yosun miktarı vatozunuzun dişinin kovuğuna bile yetmeyecektir:)Bu nedenle yemle beslemenizi öneririm.Ben Sera Wels-Chips kullanıyorum.

Sağlıklı Balıklar..

3. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA

Anladım :) Teşekkür ederim, Balıklarıma Verdiğim Granül Yem onun işine yarar mı acaba?

4. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Dibe inenleri yiyecektir.Ama direkt olarak böyle besleneceği anlamına gelmez.Mesele benim bir vatozum vardı balıklara yem attığım zaman direk yüzeye çıkar ters durur balıklarla bereber atıştırırdı:DHaftada bir defa sebze vermenizde fayda var ama ben illa vatozumu da diğer balıklarım gibi beslemek istiyorum derseniz piyasada birçok markanın vatozlar için güzel yemleri mevcut.

Sağlıklı Balıklar...

5. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA

:D :D benim ki de suyun üst kısmına yapışıyor nasıl oluyorsa :D aryıyorum arıyorum yok bir bakıyorum suya yapışmış kapağı tam kaldıracam bırakıyor kendini çakal :D

Yorumunuz İçin Teşekkürler

6. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Biz teşekkür ederiz Oğuzhan Bey, foruma danışıp kafanıza göre davranmayıp akvaryum ortamınızı riske atmadığınız için...

Sağlıklı Balıklar...

Sayfayı Paylaş