1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vatozu yediler yardım?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde nahre25 tarafından 25 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. nahre25

nahre25

İsim:
    Erhan Balıkçı
    120 Litrelik akvaryumumdaki 10 adet sarı prenses ve 6 adet Iceman, 5cm'lik vatozu yemişler. Vatozun sadece istekeleti kalmış. Chikletlerime noluyor yamyamlaşıyorlarmı? Günde iki defa yemleme yapıyorum. Yemlerini az verdiğimi düşünmüyorum. Haftada bir su değişimi yapıyorum. Sorun ne anlamadım. Sizce yem miktarını artırmalımıyım?

2. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Balıklarına göre vatos ufak kalmış veya hafif yaralı ve güçsüz düşmüş ise böyle şeyler olabiliyor.

3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    120 litrede 16 adet balık çok fazla değil mi?

4. nahre25

nahre25

İsim:
    Erhan Balıkçı
    16 Adet balık birbuçuk yıldır bir arada yaşıyor. Hatta yavru veriyor. Tabi son zamanda yumurtayı atıyorlar ayrı mesele.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yardım edecek bir durum kalmamış vatozu bitirmişler zaten. Fakat genel olarak zaman zaman karşılaşılan bir durumdur. Yine bazen eceli ile veya farklı nedenlerden dolayı ölen vatozları balıkların parçalaması gerçekleşir ve ölümünden de balıklar sorumlu tutulduğu olur.

Cichlid türleri hareketli, agresif ve bölgeci balıklardır. Vatoz sürekli bölge ihlali yapıyorsa ve özellikle üreme döneminde bunu mecburen bir ordan ve bir burdan kovulması üzerine yapıyorsa darbeler alması olağan karşılanmalıdır.

6. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Benimde cichlidlar bir ara vatoza musallat olmuşlardı ama boyu büyük olduğu için ucuz kurtuldu.Birtek kuyruğunu yiyebildiler.Geçmiş olsun fakat akvatumun hacmi banada az geldi.1,5 sene geçmesine rağmen hala 5 cm kaldılarsa litrenin azlığı yüzündendir.Benim balıklarım 6 ayda 5cm'i geçmişlerdi.Bence balıklarınızı azaltın yada hacmi büyütün.

7. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Bende 25 cm'lik vatoz var. 5 cm iken aldım 1 senede 5 katı boy attı. Şimdi bedavaya verecek yer arıyorum :F Kimse talip olmuyor...

8. seyyaHH

seyyaHH

Yer:
    Ankara
    İsim:
    KÖKSAL YILDIRIM
    Vatozunuzun başına gelen, tahminimce meraklı ıcemanlar yüzündendir. Çünkü çok arkadaşın vatozunun gözlerini oyduğunu bilirim. Bu durumdada zayıflaşan balığa tüm akvaryum sakinleri musallat olup yemişlerdir.

9. nahre25

nahre25

İsim:
    Erhan Balıkçı
    Cevaplarınız için sağolun arkadaşlar. Dediklerinizi dikkate alacağım.

Sayfayı Paylaş