1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

vatozum hiç kıpırdamıyor :(

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde serkan223 tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. serkan223

serkan223

arkadaşlar vatozum 2 tane kaya var akvaryumumda onun arkasından hiç çıkmıyor..artemia veriyorum yemiyor..bitkisel veriyorum yemiyor..yada ben hiç bişey yediğini görmedim ...hep aynı yerinde duruyor..ama garip olan şey ben işe gidiyorum aynı yerinde geldiğimde aynı yerinde ama aldığımda akvaryumun heryeri yosun kaplıydı camlarda şimdi tertemiz heryer..ne ara temizledi anlayamadım ama kıpırdadığınıda hiç görmedim :)

2. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Merhaba Serkan Bey;
    Vatozlar genellikle gece hareketli canlılardır. Işıklar kapandığında vatozlar daha çok aktifleşir. Camları temizlemesinin nedeni büyük ihtimalle budur. Attığınız yemleri kabul etmemesinin nedeni ise; zaten besi ihtiyacını yosunlardan karşılamıştır. Bu nedenle attığınız yemleri yemiyordur.

Saygılar...

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Akvaryumunuzda başka hangi balıklar var acaba ? Onunla uğraşan balığınız var mı ? Her ne kadar geceleri Görkem kardeşimizinde dediği gibi geceleri daha aktif olsalarda kendini güvende hissettiği ortam şartlarında aydınlıktada aynı hareketliliği gözlemleyebilirsiniz.

4. taygun

taygun Guest

Platy akvaryumunda bulunan yetişkin cüce vatozum da hindistancevizi kabuğuna başaşağı tutunur ve oradan dışarı çıkmazdı.

Tembellik yetişkin cücelerin kanına işlemiş... pala.gif

5. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN

Sanırım balığınızda bir sıkıntı yok hiç balığınızı yüzerken görmedinizden biraz evham yapmışsınız

6. serkan223

serkan223

Arkadaşlar vatozumun yanında 6 adet neon ve 6 adet melek balığım var....bana garip gelen şey hep aynı yerinde hiç kıpırdamıyor ve bütün yosunları yemiş..ne ara çıkıyor ne ara yiyor anlamıyorum..ama hep milimetrik aynı yerinde de duruyor :)

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Eğer hareketlenip yem ve yosun tüketimini gerçekleştiriyorsa yediklerini sindirmek için durgunlaşabilir bu normaldir. Sonuç olarak yem araşında daha çok hareketli olan bir balık türü.

Sayfayı Paylaş