1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vatoz'um Niye Öldü ki ?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde DaPhNe tarafından 1 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. DaPhNe

DaPhNe

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Ayşe Sarı
    Selam arkadaşlar, benim 5 tane sarı prensesim bir tane de vatoz'!um vardı. Son 3-4 gündür sürekli akvaryumun içindeki objelere ve kumlara yüzgeçlerini sürtüyorlardı. Bende netten araştırdığım kadarıyla dış parazit oldukları bilgisine ulaştım ve biraz çakıl tuz attım içine. Birde yarı yarıya da dip çekim yaptım. Prensesler im iyileştiler ama vatoz'um öldü. :( Sebebi nedir acaba?

2. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Hoş geldiniz Ayşe Hanım. Cevap basit, vatozlar tuzu tolere edemezler. Vatoz olan akvaryumlara tuz uygulanmaz, ölürler. Geçmiş olsun.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  3. DaPhNe

DaPhNe

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Ayşe Sarı
    Evet öğrendim ama tuzu atıp vatoz emdikten sonra çok üzüldüm, ama kurtulma şansıda yoktu zaten .
    Bana acı bir tecrübe oldu. Bir daha da akvaryumda vatoz varken tuz atmam. :bilmem:

4. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Ha bir de tuzu eritmeden mi attınız? :) Tuzu ayrı bir kapta suda eritip o şekilde ekleyin. Diğer balıklar da zarar görür bu şekilde.

5. DaPhNe

DaPhNe

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Ayşe Sarı
    Hadi ya, inşallah prenseslerime bir şey olmaz. Ama olsaydı şimdiye kadar belli ederdi kendini, ben tuzu dün attım vatoz sabah meftaydı. Prenseslerin maşallahı var

6. ziya

ziya

İsim:
    ziya sarı
    Aynı şey benimde başıma geldi yeni öğreniyorum yuh bana.
    Bilgi için herkese teşekkürler.

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Vatoslar tuza çok dayanamıyor vatos olan akvaryuma tuz dökmemeli...:)

8. ziya

ziya

İsim:
    ziya sarı
    sanırım öğrenecek çok şey var

Alparslan bunu beğendi.
  9. kayabc

kayabc

Vatoz balıklarının en sevmediği şey tuzu tolere edemezler beslediğim vatozlarımda hiç tuz kullanmam vatozlar btkisel yemle beslenen en sevdiği salatalık en fazla 3 saat tutulmalı ayrıca kabak ıspanak havuç ama bunları salatalıkı yedikleri kadar iştahla yemezler çoğu hobici arkadaşlarımız fazla tuttuklarında salınım yapar ve nitrat yapar benim l 144 ve albino tüllerimde önemli olan mango kökü ve yavru almak istiyorsanız dekoru ile oynamamak ve düzenli su değişimi yapmak yalnız dinlenmiş ve %10 civarında olmalı ayrıca kesinlikle tüketecekleri kadar yem vermeli 1 erkek 2 dişi ideal olanı yalnız vatozun korkulu rüyası ve hastalığı karın şişmesi ve karın çökmesi o yüzden düzenli yemleme özellikle vatozdan yavru almak isteyen bütün arkadaşlarıma tek tavsiyem vatoz SABIR İŞİ forma yeni katılan bir hobici olarak hiç bir balık açlıktan değil çok yem vermekten dolayı sıkıntı çeker.En kısa zamanda beslediğim vatozların beslenmesi yavru büytme ve bildiklerimi hobiye gönül vermiş arkadaşlarımla paylaşmak ve bilgi paylaşımını sağlamak herkese iyi hobiler saygılar

Sayfayı Paylaş