1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vatozumu Kaybettim

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde enes batuhan tarafından 29 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. enes batuhan

enes batuhan

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    batuhan avcı
    Dün gece hiç hareket etmeyince korktum bir de baktım ki ölmüş, nedeni ne olabilir akvaryum 40 litre 4 japon bir çöpçü birde kendisi vardı, ölme nedeni ne olabilir öteki balıklara hastalık geçer mi ?

2. oktay özcan

oktay özcan

Yer:
    edirne keşan
    İsim:
    oktay özcan
    Aç kalmış olabilir. Ne kadar zamandır sizde idi? Vatozlar genelde hastalıktan ölmüyor ben 10 kadar kaybettim genelde açlıktan ölüyorlar. Dip yemin varsa dip yem kullan bir kaç tane vatoz için veya akvaryumcularda tatil yemleri var onlardan kullanabilirsin. Çünkü vatoz genelde gece aktif olan bir balık diğerleri uyurken çalışan bir balık olduğu için beslemesi zor..

Denersin bakalım bize de bildirirsin.

Saygılarımla; Oktay

3. enes batuhan

enes batuhan

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    batuhan avcı
    İki hahfta ta oldu bende açlıktan öldüğünü düşünüyorum evet dip yemim var atıyorum ama çöpçü ve japon balıklarım yiyor akvaryumu da 2 hafta önce aldım camlarda yosun oluşmadı tabi aç kaldı.

4. oktay özcan

oktay özcan

Yer:
    edirne keşan
    İsim:
    oktay özcan
    Ben açlıktan çok vatoz kaybettim o yüzden dedim sadece ama akvaryum yeni ise alışmadığı için su oturmadığı içinde olabilir. Veya japonlar çok aç gözlü doymak bilmez (mideleri yoktur) tüm yemi yiyebilirler gece yemlemeni öneririm

Alparslan bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Geçmiş olsun.
    Oktay abiye katılıyorum gerekenleri yazmış...

oktay özcan bunu beğendi.
  6. enes batuhan

enes batuhan

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    batuhan avcı
    Teşekkürler.

7. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Geçmiş olsun. Benim aklıma ilk gelen açlık değil şu oldu akvaryumda tuz kullanıyorsanız eğer vatoz bu yüzden ölmüştür.

8. enes batuhan

enes batuhan

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    batuhan avcı
    Hayır hiç tuz kullanmadım nedenki .

Sayfayı Paylaş