1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vatozumun Nesi Var ?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde By_KadircaN tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba Arkadaşlar Benim Ufak Bir Akvaryumum Vardı Bu Ufak Akvaryumdaki Balıklar Öldü Ve bir tek vatozum kaldı.Şimdi Yeni Bir Akvaryumda Sarı Prenses Ve Yunus Besliyorum.Vatozumum Üstünde Benekler var ama kendiliğindenmi hastamı bilemiyorum şuan suyun seviyesinde duruyor sizce hastamıdır hastaysa boş bir akvaryumum var orayımı koyıyım yoksa büyük akvaryumdamı kalsın ??
    Resimler:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Vatozumun Nesi Var ?

Yeni akvaryuma suyu doldurunca vatoz ilk giren balık değil mi ? Yani bir sabırsızlıkla elinizdeki tek balık o olunca onu koydunuz kurulumun ardından. Birkaç gün sonra diğer balıkları satın aldınız yanılıyorsam düzeltin. Severim fikir yürütmeyi ama düşüncem bu yönde. Yeni akvaryuma su koyuldu ardından vatoz transfer edildi. :)

Diğer balıklar kuma ve dekora sürtünüyor mu ?

3. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Vatozumun Nesi Var ?

Yok Tam Tersi Oldu Akvaryumu bir tanıdığımdan aldım o zaman 2 sarı prenses vardı bugun 2 yunus aldım vatozu hiç eklemedim haste diye.Bugun Ekledim Ama Böyle Davrandığı İçin Ayırdım :) Diğer Balıklar Kuma Sürtünmüyor.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Vatozumun Nesi Var ?

Beyaz benek ise eğer ayırdığınız iyi olmuş, diğer balıkları etkilemesi kaçınılmaz olurdu. Benek olarak eğer beyaz benekten söz ediyorsanız ısıyı yükseltip bol oksijen verip ve ışıkları kapatırsanız atlatabilir. Ancak suyun yüzeyine yaklaşması enteresan geldi bana. Hareket ediyor mu ve balık üzerinde birçok beyaz benek mi var yani balık una batmış gibi mi ?

5. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Vatozumun Nesi Var ?

Yok Üzerinde Çok Az Benek Benek Var Suyun Üstüne Çıktımı Çoğu Zaman Hareket etmiyor bazen yer değiştiriyor hafifçe ilerliyor ama gene suyun seviyesinde bekliyor :S

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Vatozumun Nesi Var ?

Akvaryumunu değişirken hızlı hareket ettiyseniz etkilenir. Tabi benek yapmasıda ondan olabilir. Benek iki türlü olur az sayıda ve daha büyükçe olan stres beneği ve balık una batmış gibi görünen bilindik beyaz benek hastalığı. Oksijen artırımı ve 29 derece ısı iyi olur. Tabi şimdi bulunduğu akvaryumdaki su kalitesini bilemiyorum.

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Vatozumun Nesi Var ?

Vücudunda ki benekler nokta halinde beyaz benekler mi yoksa karın tarafında ki grili koyulu lekeleri mi benek olarak söylüyorsunuz ? Benek falan göremediğim için soruyorum..

8. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Vatozumun Nesi Var ?

:( Arkadaşlar Gerek Kalmadı Vatoz Aniden Öldü :S Volkan Abi Beyaz Lekelerdi Altında Yoktu Zaten Sırtında Vardı.

9. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Vatozumun Nesi Var ?

İlgilendiğiniz İçin Teşekkürler Temel Abi,Volkan Abi...

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Vatozumun Nesi Var ?

Üzüldüm kardeşim.. :bilmem: Hatalı uygulamalar sonucuda ölmüş olabilir yada zaten gidiciymiş.. Balık transferlerinde ve sağlık koşullarını idame ettirmede daha dikkatli olunduğunda kayıplar otomatikman azalıcak.

Sayfayı Paylaş