1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ve Sonunda 375 lt Akvaryumdan kurulum kareleri

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde The_ReligiouS tarafından 4 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Herkese tekrar merhaba daha önceki konumda yeni akvaryumu kuracağımı ve bununun nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Akvaryumun kurulum ve dekoru ile ilgili yorumlarınız beni daha da bilgilendirecektir.

Saygılarımla;

Teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Ve Sonunda 375 lt Akvaryumdan kurulum kareleri

fotoların devamı

Tabanına Kalsiyum Karbonat Kum kullanıldı.

Bugün akşam kalan kısıma su aşılayacagız balıkların bulunduğu tanktan.

Yarın Akşam ise 1e-3-4d frontoza brundi ailesi gelecek inşallah.

Ekli Dosyalar:

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Hayırlı olsun Bekir bey ama hep aynı şekilde dizaynlar yapıyor bu tür balıkları besleyenler.. Sizde o furyaya katılmışsınız :( Elinizdeki taşlarla taş devri çizgi filminde ki taş evlerden ziyade daha yaratıcı doğal yuva görünümlü şekilde dizayn yapabilirsiniz. Aynı renk taşları yanyana koyarak taş kümeler oluşturursanız göze daha hoş gelir kanaatindeyim..

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Teşekkür ederim Volkan abi inşallah biraz daha acemiliğimizi atalım şekiilerde acemiliğimiz azaldıkça güzelleşecektir.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Kurulumunuz hayırlı olsun. Frontozalarınız kaç cm acaba ? Yaptığınız mağara şeklindeki dizaynı balıkların boyuna göre yapmışsınızdır inşallah? Frontozalar kendini gizlemeyi severler. onları kendini güvende hissettirecek şekilde mağaralar yaparsanız güzel olur.

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Olcay Bey Frontozolar 9-12 cm arası 15 aylıklar. rahat geçecekleri kadar boşluk bırakmaya çalıştım.

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Eleştirilerimizi zaten acemiliği eleştirmek için değil , tankınızda ki mevcut taşlarınızla değişik varyasyonlar yapabileceğinizi belirtmek için yaptım ;) Bu taşlardan ziyade Antalya kayasını kullanmanız daha yerinde olurdu.. Onlarla daha rahat ve doğal yuvalar oluşturulabilirdin.. Bu taşlarla sağlam gizlenme yerleri ve istenildiği gibi yuvalar yapmak bilmiyorum ne derece sağlıklı ve kolay olur.. :bilmem:

8. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Hayırlı olsun Bekir bey. Umarım taşların devrilme riskini göz önünde bulundurup sağlam bir dekor yapmışsınızdır :)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Bekir, çok güzel sade ve duru olmuş. Forontozalar görünsün ortalıkta biraz. Ben beğendim akvaryumu, sistem çalışsın biraz kendine gelsin balıklardan önce.

10. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Volkan bey Ankara'da araştırdım ama çok bir iki yer çok fazla fiyat söylediler taşlara o sebeple üretici arkadaşımın elinde olan bu taşlarla dekoru hazırladım. dekor kunusunda baya bi araştırma yapmaya çalışıyorum. inşallah en kısa zamanda kendimi geliştirerek daha hoş ve daha doğal görünümlü dekorlar yapmak nasip olur.

Hasan Bey;

Taşları dizerken sallanım olmadan iyice birbirlerinin üzerlerine basmasına özen gösterdim ancak suyun getireceği kuvvet balıkların hareketleri ile birleşince nasıl bir sonuç doğuracak emin değilim. ümit ediyorum ki böyle bir sıkıntı yaşamam.

Sağol Temel Abi; suya bugun aşılama yapacağız yarın akşama kadar boş şekilde çalışmaya devam edecek. inşllah ondan sonra balıkları yerleştireceğiz. çok heyecanlıyım dayanamıyorum ama sağlıklı olmaları ve başlarına birşey gelmemeleri için elimden geldiğince yavaş hareket ediyorum.

Yönlendirmeleriniz ve bilgileriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla;

hasanaytekin ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Bekir kardeşim öncelikle hayırlı olsun.Dekor olarak taş dizaynı biraz riskli geldi,umarın sıkıntı olmaz.Balık'ları eklemekte acele etme bence bir kaç gün sistem boş çalışsın derim tabi karar senin.Dekor konusun'da bence goog'le amca'da vakit buldukça göz at birde verdiğim linkide inceleyebilirsin.Konu içinde olumlu veya olumsuz bilgiler aktarılmış buna göre sana fikir vereceği düşüncesindeyim.

http://www.akvaryumportali.com/thre...umlar%C4%B1?highlight=frontosa+akvaryumlar%FD

The_ReligiouS bunu beğendi.
  12. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

İsmail abi link için teşekkür ederim arka fon olayına özellikle girmek istemiyorum, hacim daralmasın diye. Taş dizaynına gelince ileride mutlaka daha profosyenel dizaynlar çıkacaktır. Elimizden inşallah şuan gelen telkinler doğrultusunda bende korkmaya başladım :crazy: Bakalım sonuç nasıl olacak yarın akşam balıkları atacagız. 4 gün yeterli bir süredir dedi akvaryumcu arkadaş ama sizler daha deneyimlsiniz.

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bekir abi akvaryum hayırlı olsun. Sonunda kurdun. Dekor için biraz daha kaya eklemen daha iyi olur bence. Bazı mağaralar çok ufak. Giremeyebilir frontozalar.

Bu arada yarın suyu tamamla, 2-3 gün su o şekilde dönsün ardından balıkları ekle.

14. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Bence 2-3 gün bekletmene gerek yok. Su havayla temas etsin ve devirdaim olsun 1 gün yeterli suya. Akvaryumunuz hayırlı olsun ışığınız frontozalar için ideal, hatta mavi mürekkep'de atsanız suya fena olmaz hani :ay: Yarın fronzozalarınızın fotolarını da koyun merak ettim vallahi :D Suya alıştırarak salmayı unutmayın bu arada.

15. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Alper kardeş biyolojik döngü öyle şak diye oturmaz.. Arkadaşımızı acele ettirip gül gibi frontozaların kaybına sebep olacak şekilde yönlendirmeyelim.. Bol havalandırma yapılması lazım ve balıklar ne kadar geç konursa o kadar sağlıklı olur.. İçerde ki suyun durumunu bilmiyoruz hangisi daha ağır basacak o belli olmaz.. O sebepten su aşılaması yapıldıktan sonra bol havalandırma ile 1 hafta boş şekilde çalıştırılırsa tankımız balıklar için daha sağlıklı bir yer haline gelir..

fth-94 bunu beğendi.
  16. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Kesinlikle Volkan abime katılıyorum.

Ayrıca mavi mürekkepdiye bahsedilen metilen mavisi kullanımınada gerek olmadığını düşünüyorum. Ama sistemin en az 4-5 gün boş olarak çalışması lazım.

volkantr34 bunu beğendi.
  17. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Orası öyle abi. Gerçi bu suyun oturması bulunduğumuz şehirden şehirede değişir sanırım. Ben hep 1 gün fıçılarda bekletip değişimi yaparım. İlk kurduğum akvaryumlarımda da öyle yaparım ve hiç kaybım olmadı.Gerçi bizim buraların suyu temiz ve hafif ondan da olabilir. Başka bir yerde oturan arkadaşım 3 günlük beklemiş suyla bile balıklarını çarptırdığını söylüyordu. Yinede temkinli olmak lazım.

Ben metilen mavisini suda mikrop vs. olur gibi durumlar için demiştim zaten. İçme suyu ile lağımın karışması vs. vs. gibi durumlarda.

18. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Su tertemiz olsada direk balık eklenmez, beklenir. Çünkü suda bakterilerin oluşması, yerleşmesi gerekli.

Yeni kurulan akvaryuma su düzenleyici bile olsa katkı ekelemek çok doğru değildir.

volkantr34 bunu beğendi.
  19. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Fatih Kardeşim Volkan Abim; suya dün öğlen aşılama yaptık hava taşları zaten cumartesinden beri çalışıyor suyla birlikte su sıcaklığıda şuan 27 derece de balıkları da bugün akşam atacağız inşallah balıklarıda 45 dk kadar falan 15- dk da 1 tas akvaryum suyu aşıladıktan sonra koymayı düşünüyorum ama daha fazla su aşılayıp koymam gerekirse lütfen belirtin. Ama danışmak istediğim bir konu var dış filtre hoşuma gitmedi muhtemelen debisi düşük değiştirmeyi düşünüyorum.

Life Tech Filtre Siyah Kova İçi Dolu 1000 L/h
    JEBO FILTRE SIYAH KOVA IÇI DOLU 1000 L/H
    Atman At EF3 (3337) Filtre

bu filtrelerden hangisini alayım yada bunlar akvaryuma uygun mu birde ayrıca iç motor almama gerek var mı?

Teşekkürler.

20. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bence acele ediliyor. Sonu kotu olmasina karsilik ben beklerdim.

Ben jebo 828 modelini gordum tavsiye edebilirim. Saatte 1200 litre ceviriyor.

Cep mesaj...

The_ReligiouS bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş