1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ve sonunda Fotoğrafları ile Bitkii tankım.

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde camfaus tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    İlk Dekor ve Dizayn.

İlk dekordan 2hafta sonra yaptığım araştırmalar sonucu dekoru değiştirmye karar verdim ve ilk kurulumdan sonraki dekorum.

Ve ikinci kurulumdan yaklaşık 25gün 1ay sonra yaptığım son dekor çalışması ve akvaryumun son hali.

Glossoların gelişimi

Son dekor çalışması cumartesi günü 03.10.2010 tarihinde yapılmış ve akvaryuma 1e 1d albino longfin cüce vatoz eklenmiştir. Bu arada akvaryumumda 5 adet agare karides mevcuttu, dün bir kaç adet yavru gördüm akvaryumda, dans: 1cm boyundalardı çok şaşırdım. Resimde görülen golossolar tek kökten yayıldılar 100 kök üzeri glosso vardı ama ben hepsini e. minima larla takas yaptım akvaryumda 1/2 kök kalmış onlarda bu hali aldılar gelişimleri pek hızlı değil sanırım çünkü 1/2 haftadır aynı durumdalar hiç yayılma yok. E.minimları son dekor için yerlerinden sökmek zorunda kalmıştım sökerken farkettiğim bişey tabana tutundukları ve yeni sürgünlerinin hafif hafif çıkmaya başlaması. Java fern inanılmaz bir gelişim gösterdi fotoğraflardada belli oluyor neredeyse çürümek üzere iken şimdi 100e yakın yeni yaprak var üzerinde irili ufaklı.

İlk dekordan 2hafta sonra yaptığım araştırmalar sonucu dekoru değiştirmye karar verdim ve ilk kurulumdan sonraki dekorum.

GLOSSOLARIN GELİŞİMİ

Dekor ve akvaryum hakkında öneri ve eleştrilerinizi bekliyorum.

Kullanılan ışık kombini.

Silvinya grolüx 18w
    phlips aquarella 18w
    osram delüx 18w
    t5 13w

fth-94 bunu beğendi.
  2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Elllerine sağlık M.S, ama ben 100 yapraklı java fern göremedim resimlerde.

3. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Murat bey eklediğim resimlerde net belli olmamış bende farkettim Java fernden yakın çekim yapıp ekleyeceğim en kısa zamanda. Bu arada öneri ve eleştrilerinizide eksik etmemniz dileği ile.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık güzel akvaryum olmuş tebrik ederim. Java fern fotoğraflarını da ekle akvaryumunu Murat abin tescillesin.

5. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Teşekkür ederim. Sizce iki kayanın ayrı ayrı dırduduğu dekormu daha iyi yoksa iki kayanın bir birine zıt yönde durdugu dekormu daha iyi.

Birde 18x3 w+13 ve günde 8 saatten nekadarlık bir harcama yapar balastlar elektrik sarfiyatınında nekadar etkilidir ?

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Özkan bence o dere taşlarını değiştirmelisin. Akvaryumun çok güzel, ithal akvaryumları daha estetik bulmuşumdur her zaman. Sana güzel bir taban kumu yakışır diye düşünüyorum. Akvaryumda önemlidir taban. Dana ince yapılı olması gerektiğini düşünüyorum sanki. ?

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Kendi tankımın hesabını çıkarmıştım, bu hesaptan yola çıkarak elektrik sarfiyatını bulabilirsin.

8. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Erman bey dere kumunun altında 20/25 kg bazalit kum var bazalitte çok toz çıktığı için dere kumunu üste serdimki çıkan tozu tolere edebileyim diye.

Murat bey sizin formulle yani : aydınlatma toplam

67x8=536w
    536x30=16080w
    16080/1000=16,08 kw aylık

Filtre

20x24w= 480w
    480x30=14400w
    14400/1000=14.4 Kw aylık

16.08+14.4=30.48 Kw Toplam aylık

30.48x21.376=651.54048/100=6.5154048 TL

Doğrumu hesapladım aceba? Birde elektirğin kw si 0.272 krş değilmi ?

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Hesabın doğru, elektiriğin kwh 21 kuruştu, zam geldimi bilmiyorum açıkcası, bu hesabı yaparken 21.376 kuruştu.

10. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş