1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Velifera-Moli Velifera yavrularımı yermi?

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde By_KadircaN tarafından 22 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba Arkadaşlar 2 günlük olan velifera yavrularımın bugun yavruluğu aşağıya kaymış ve bazı yavrular akvaryuma kaçmışlar moli ve velifera yavrularını yemiyorlar diye biliyorum fakat babam uzun yıllar siyah moli beslemiş biri olarak belli olmaz en iyisi ayır dedi bende ayırdım ama bugun eve geldiğimde bu yavrularun çıktığını farkettim yavruluğu düzelttim ama diğer yavruları yakalıyamadım moli ve veliferalar yavruları yerlermi ? Akvaryum bitkilimi gibi soruların cevabı için:
    İzlesene.com : Video - valifera yavrularım...
    Şimdiden Teşekkürler... :)

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Kadircan videoda bir sorun var sanırım? Videoyu seyredemedim ama yavruları ayırmakla iyi yapmışsın. Molly ve Velifera yavrularını yer çünkü. burda:gif

3. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Neredeyse bütün canlı doğuranlar yavrularını yerler.Hele farklı türlerin yavrularını hiç affetmezler.Video açılmadığından akvaryumunun bitkili olup olmadığını anlayamadım.Sık bitkili olursa yada yavruların saklanabileceği malzemeler yavrular kolay kolay yem olmazlar.

4. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Evet videoda bir sorun olmuş anlayamadım nedenini... .8. Abi 6 tane falan bitki vardı şimdi hepsini birleştirdim yavrular daha iyi saklanabilsin diye resim çekip ekliyeyim bi... Yavruluktan kaçan 6-7 yavruya şuana kadar bir şey olmadı ama bakalım bitkileri birleştirmemde işe yarar inşallah...

5. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Akvaryumun İlk hali:
    Akvaryumun 2. Hali:
    Akvaryumun son ve en sağlıklı bulduğum hali:

Son halini daha sağlıklı bulmamın nedeni ısıtıcının oraya bitkileri koyduğumda yandanda yavruluk kapatıyor ve o karışık bitkilerin içine büyük balıklar giremiyor fakat yavrular rahatlıkla girip çıkabiliyor akvaryuma daha çok bitki ekliyecektim ama akvaryum daha yeniyken balıklar hamile kalıp doğurmaya başlıyınca yeterli zamanım olmadı yarın gidip yeni bitkiler alıcağım bana önerebileceğiniz yavruların saklanabileceği bitkiler varmıdır ? Yosun topu almayı düşünüyordum uygunmudur ?

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Ne veliferalar ne de moliler eğer çok ama çok aç değillerse yavruları yemez... Çünkü temelde otçul balıklardır...

7. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Teşekkürler abi babamda bana böyle söyledi ama kesin emin olmak için size sormak istedim bugün akvaryuma çok sayıda bitki eklemeyi düşünüyorum bana önerebileceğiniz bir çeşit varmıdır acaba? Bu arada siyah molimde doğurdu çılgın:

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Hayırlı olsun Kadircan, al bak başımın etini yedin yavru almak istiyorum diye alsana canlı doğrundan bol yavrular. haha: Önereceğim bitki ise, Saz, anubias öneririm, ama anubiası gömmicen kaya'ya lastik tutturcan. ;)

9. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Bitki olarak Demersum (tilki kuyruğu), Cabomba, Çınar öneririm...

10. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Çınar benimde favorilerimden burda:gif

11. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Öncelikle yavruların hayırlı olsun burda:gif
    Canlıdoğuran tanklarında yapılan bir hata var o da iç filtre.Ben iç filtre kullanılmasın demiyorum fakat son ayarda açılıp akvaryum çok aşırı bir dalga oluşuyor.Video da belli balıklar akıntıdan bıkmışlar motorun kenarına geliyorlar. hehe.gif Balıklar çok acayip yoruluyorlar.Filtreyi cama doğru çevir bence biraz dalga daha az olur bir de o zaman bak balıklar nasıl geziniyorlar diye saygılar:gif

12. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Akvaryumun çok güzel fakat bitkilendirme ile daha güzel olucaktır.Yapay bitki bile koysanız yavruların saklanabilceği bir yerin olması gerekli...
    aha:

13. Tunay

Tunay

İsim:
    Tunay
    Bende bir dişi bir erkek ay kuyruklu siyah moli var dişi molimi yavruluğa aldım doğum yapmış fakan yavrular büyük olduğundan dolayı aşağıya düşmemişler ama dişi moli yavruları yemiyor.

Sayfayı Paylaş