1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Veliferam Yavruladı

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Vamogotet tarafından 24 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. Vamogotet

Vamogotet

İsim:
    Sabuhi Mursalli
    Arkadaşlar,

Veliferam yavrulamış akşam. Yavruları bir tankada koyamıyorum çünkü çok ama çoklar. Akvaryumun dibindeki taşlarda saklanıyorlar ve ıstıcının yanına geliyorlar. Bence 50. yakın, ne yapmalıyım onları ne verebilirim yem olarak yardım edin.

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Cevap: valiferam yavruladi

Akvaryumunuza bolca hediye paketlerinde kullanılan renkli iplerden(ip dedim adını hatırlıyamadım kusura bakmayın)makas veya bıçak yardımıyla fırfırlar oluşturup ekleyin....Yavrular için korunak olacaktır.

3. taygun

taygun Guest

Cevap: Veliferam Yavruladı

Sabuhi Bey,

Merhaba. Yavrularınız hayırlı olsun. İnşallah kayıpsız büyütürsünüz.

Ozan Bey'in söyleyip de ismini hatırlayamadığı şey rafya. Bol miktarda rafyaları kıvrım kıvrım yaparak balıklarınızın bulunduğu bölgeye batırın. Suyun kaldırmaması için de üzerine bir iki çakıl koyun ya da ısıtıcınıza bağlayın. Balıklarınız bu rafya kıvrımlarının arasında güvenle dolacaktır. Yeteri kadar büyüdüklerinde de orada çıkarlar.

Sağlıcakla

4. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Ozan hocamın dediği gibi rafya kullanabilirsin..

5. taygun

taygun Guest

Evet dediğim şey Mehmet Bey'in resmin görüldüğü gibi. Resimde görünen bana biraz fazla sık gibi geldi. Yani acaba içine giren balık dışarı çıkmak için biraz uğraşıyor mu acaba? Bir de içinde hafif bir su akımının geçmesinde fayda var.

Sağlıcakla.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Resim benim değil internetten buldum örnek olarak koydum..

7. Vamogotet

Vamogotet

İsim:
    Sabuhi Mursalli

Arkadaş'lar yemek yemiyorlar ufalıyorum yinede yemiyorlar ne yapabilirim? birde yavruların yarısı suyun altında yarısı ısıtıcı'nın yanında dolaşıyor neden?

Sayfayı Paylaş