1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Video ekleme sorunu - Kafayı sıyırmama az kaldı

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Arkadaş, bir video ekleyeceğim, bir haftadır canımdan bezdim. İlk önce Movie Maker denen saçma program her seferinde hata verdi. En az 50 deneme yaptım, kayıt bile edemeden hata verip kapandı.

Daha sonra, arkadaşımın verdiği programla bir şeyler yapmaya çalıştım. Profesyonel bir program olduğu için bir haftadır cebelleşiyorum, en sonunda bir şeyler yapabilecek kadar öğrendim. Bugün bu programla 18 dakikalık bir video hazırladım. Giriş, çıkış, yazılar, müzik, her şey on numara. Videoyu hazırladıktan sonra kayıt etmesi bile 2 küsür saatimi aldı. Görüntü kalitesi yapabildiğim en iyi düzeyde... Videoyu Youtube'a ekleyeyim dedim. 2 küsür saat de orada bekledim yüklemesini. Yüklendi, şimdi şöyle bir yazı çıkıyor ekranda:

Bana bir video yükleme sitesi söyleyin, şunu yükleyeyim. Sabaha kadar bile sürse umurumda değil. Yeter ki 18 küsür dakikalık videomu yüklediğimde sonradan vıdı vıdı etmesin...

Hay ben bu teknolojinin de, "teknoloji hayatı kolaylaştırıyor" saçmalığını hepimize ezberlettirenin de... montz:

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

İzlesene.com dan sorunsuz bir şekilde video upload edebilirsiniz. Ancak video boyutu 100 mb aşmaması lazım. burda:gif

3. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

http://www.dailymotion.com/tr bu siteyi bir dene video içeriği en yüksek ve uzun sitelerden biri.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Movie Maker bende de sorun veriyor. Perculalara tam yumurta dökme anında ve kayaya yapıştırma aşamasında video çektim ama Movie Maker son bilgisayara çıkardığında uygun dosya değil diyor. huh:

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Videonun formatı uygun olmayabilir abi. Sendeki video dönüştürücü programı ile videonun formatını Avi ye çevrirsen movie makerde sorun yaşamazsın.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İşlem yapmadan önce convert edip formatı değişiyorum, yoksa Movie Maker videoyu hiç kabul etmiyor zaten. Benim sorun tüm işlemler bittikten sonra.

Sayfayı Paylaş