1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vira Bismillah Deniz Akvaryumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Deniz Atlı Prens tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Söyleyin Hopar'a bunun 40 cm liğini üğretsin yoksa kötü olacak :D Peki 60 cm.liktede 4 florasanmı var.

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    2x24 (60cm) 4x24(60cm) seçenekleri mevcut.

İçerisindeki balastını bilemediğiniz bir tenekeye o kadar para vereceğinize %50 az maliyetle daha güzelini yapabilirsiniz. Buradan sevgili Ankara ekibine bir taş atmak istiyorum. Yemek yerken boy boy resimler varda bir de armatür imalatında görelim sizi. :D

ogeday_ylz bunu beğendi.
  3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    O da var ;) 4x54 t5 + 150 w powerled armaturumu kendim yaptim halada onu kullaniyorum ;)

ogeday_ylz, YMR_AY ve LostRua bunu beğendi.
  4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Mesut Abi Mesut Abiden biraz ilham al bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Deniz Atlı Prens

Deniz Atlı Prens

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Mesut SAYGI
    Ya atölyem olsa alet edavatım olsa deneme yanılmayla Yaparım bişiler ama ortam müsait değil.. :) Neyse bulacam bi çözüm ve piyasaya sürücem tüm portala yarı fiyatına :p

YMR_AY ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. Deniz Atlı Prens

Deniz Atlı Prens

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Mesut SAYGI
    Yalnız şunuda ekleyim 90 cm'lik olanlar 100 lük tanka olmuyormuş.. :( Ayakları Max 5 cm uzuyormuş..

7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Gel benim evi kullan herşey var :D

Deniz Atlı Prens bunu beğendi.
  8. Deniz Atlı Prens

Deniz Atlı Prens

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Mesut SAYGI
    Eheheh o balkona önce bi infrared ısıtıcı yapmak Lazım ondan sonra olabilir :D

veysel bunu beğendi.
  9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ne zor şartlarda calisiyorum gordun işte :))

10. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Konyanın etliekmeği armatür imalatında yardımcıymış diyorlar ama kesin mi değil mi bilemem.

MESUT_KERİM ve Gmsy bunu beğendi.
  11. Erdal

Erdal

4 de var 2 de var 6 da var 60 cm de

100 cm olanları var illa 90 cm olanını almana gerek yok 105 cm e kadar açılır ayağı

12. Deniz Atlı Prens

Deniz Atlı Prens

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Mesut SAYGI
    Evet Erdal Bey, 100 cm liğide var fakat sadece 90 cm liğinde power led var.. O yüzden 90 cmlik alamicam.. o_O

13. Deniz Atlı Prens

Deniz Atlı Prens

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Mesut SAYGI
    Başlığım sonlara düşmüş.. Bari beklemede olduğumu belirteyimde takipçilerim merak etmesin.. :p :portaliseviyoruz:

veysel, MESUT_KERİM ve Gmsy bunu beğendi.
  14. Deniz Atlı Prens

Deniz Atlı Prens

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Mesut SAYGI
    Ro su için ev tipi arıtma cihazına 0 tds için silikat reçinesi alayım dedim.. İnternette araştırırken 'DEİYONİZE FİLİTRE' diye birşey gördüm.. 0 tds sağlıyormuş.. Silikat yerine bu alınabilir mi?

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  16. Deniz Atlı Prens

Deniz Atlı Prens

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Mesut SAYGI
    Uzunca bekleme süresi sonucunda bikaç gün önce tankıma kavuşmuş oldum.. Saolsun Mesut Abi ve Veysel Abi bir telefon kadar yakın olduğu için kafama takılan herşeyi onlara sorarak hemen cevap alabiliyorum.. O yüzden pek fazla portalda paylaşım yapamadım. Sonra düşündümde yeni başlayanlar için en azından deneyimlerimide aktarmak ayrıca :D Mesut Abi ve Veysel Abiyi daha çok sık boğaz etmemek amacı ile siz Abilerim Ve Ablam (hala bir bayanın akvaryuma ilgi duyduğuna alışamasamda :p ) fikirlerinide almak istiyorum. Kısaca tankın boyutlarını hatırlatmak isterim.. 100x60x50h boyutlarında durso sistemli tankım mevcut. Mobilyasıda profil üzerine mdf kaplamalı.. İç yüksekliği 75 cm kadar. Kararımız doğrultusunda BM Curve 9 almayı düşünüyoruz.. Dalga motoru siparişi verildi 14 Şubata kadar gelicek sanırım. O da RW 8. Elimde ehiem ın kafa motoru mevcut ve son olarak ısıtıcı 300 watt. Sump ise ölçüleri 78x39x40h.
    Neyse bukadar hatırlatmadan sonra, sormak istediğim soruda 10 puan değerinde.. Tankın arka camına pleksi glass yaptırmayı düşünüyorum.. Kaç mm olması uygundur pleksi glass için? Hem durso ızgarası ile birlikte daha sızdırmaz olur.. Yanlız durso ızgarası için aralıklar kaç cm olmalı, açılan kesitler kaç cm olmalı? Arka camdaki durso kesiti, 30cm boyunda, 5 cm yükseliğinde. Son olarak pleksi glassı cama yapıştrmak için Mesut Abi nin önerisi, siyah silikon ile yapıştırmak.. Eğer düzgün yapışmazsa araya su kaçarsa çok piss olur.. temo26

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  17. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Mesut tekrar hayırlı olsun. Pleksinin kalinligi 2-3 mm yeterli renk mat siyah olacak. Iki tür siyah var çünkü biri arkaya su sizarsa belli eder biri etmez. Izkarada kesim 0.5 mm lazer kesim olacak

veysel ve Deniz Atlı Prens bunu beğendi.
  18. HTeS

HTeS

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Halil İbrahim TÜRKMEN
    Benim akvaryum arka kısmı pleksi ve ortadan durso için delikli ben akvaryumu aldığımda onu tamamen söküp tekrar silikonladım. Siyah tavsiye ederim ben şeffafla yaptım siyah bulamamıştım. Kenarlar güzel görünmüyor şeffafta. Birde su geçmemesi gerçekten önemli bunun için bir şekilde yapıştırdıktan sonra sıkıştırılarak kurumaya bırakılmalı. Bu iş için 60 ene çuk oturan malzeme arabalar için karton güneşlikler :) yada şansa bendeki öyle oldu bu iş için sert straforda olabilir. Ben ikisinden faydalanmıştım. Fikir olmadı açısından yazdım. Kolay gelsin.

19. Deniz Atlı Prens

Deniz Atlı Prens

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Mesut SAYGI
    0.5 mm saç kılı inceliğinde olmaz mı yaws? :D 5mm olucak sanırım o :p

YMR_AY ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  20. Deniz Atlı Prens

Deniz Atlı Prens

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Mesut SAYGI
    Teşekkürler Halil İbrahim Bey, evet sıkıştırarak yapıştırmak daha mantıklı olucak.. Straforla sıkıştırıp yapışmasını sağlamaya çalışacağım. :D

Sayfayı Paylaş