1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vitamin Tavsiyede Bulunacak Var mı

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde atilla (albino gold) tarafından 9 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. atilla (albino gold)

atilla (albino gold)

İsim:
    atilla karaağaçlı
    Arkadaşlar,

Balıklarım hastalıklara karşı dirençli olsun ve gelişimleri iyi olması için vitamin vermek istiyorum. Tavsiye edeceniz bir vitamin var mı, bir de insanlar için olan vitaminlerden atanlar varmış uygun mu uygunsa ismi ve kullanımını söyleyebilir misiniz?

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: vitamin tavsiyede bulunacak varmı

Ben Azoo Vitamins kullanıyorum.Balıkları Hastalıklara karşı dirençli kılıyor.Kullanmadan önce çalkalıyoruz sonra 100litre suya 10ml ekliyoruz.Kapağı 20ml eşit yarısı kadar atarsın.

3. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Şimdiye kadar hiç vitamin ilacı kullanmadım haftada bir balıklarıma arı poleni veriyorum son derecede sağlıklılar tavsiye ederim.

4. atilla (albino gold)

atilla (albino gold)

İsim:
    atilla karaağaçlı

aro polenini ne şekilde veriyorsun normal yem gibimi bide benim balıklar lepistes

5. atilla (albino gold)

atilla (albino gold)

İsim:
    atilla karaağaçlı

pordan arı poleni diyecektim yanlış yazdım

6. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

bazen normal olarak atıyorum yavrulara ise bıcakla küçültüp veriyordum yada diğer yöntem ise birkaç damla su ile eritip yemlerine karıştırıp öyle veriyorum fazlasını kuruttuktan sonra ufalayıp normal yem gibi yiyorlar :)

7. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Bemix Ampul kullanabilirsin.Eczaneler yaklaşık 3.5-4 Tl gibi bir fiyata sahip.Kullanımı biraz farklılık gösterir.Forumda aratırsan bulabilirsin.

8. atilla (albino gold)

atilla (albino gold)

İsim:
    atilla karaağaçlı
    Cevap: Vitamin Tavsiyede Bulunacak Var mı

Bemix ampul vatozlarda da kullanılabiliyor mu?

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Bemiks ampul suya döküldüğünde suyu kirletmekten başka çok fazla bir yararı olmaz.Bemiks verilirken dozajı iyi ayarlayıp vereceğin yeme emdirmen daha iyi olur.

Bu tür vitamin vs ilaçlar bana göre sadece para tuzağı bunların yerine kaliteli ve çeşit yem kullanmak ve haftalık düzenli su değişimi yapmak daha doğru olur.

10. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Tüm balık çeşitlerine uygulayabilirsiniz.Zira çeşitli tartışmalara rağmen en geçerli kullanımı İsmail Bey'in de söylemiş olduğu üzre yeme emdirmektir.Suya katılan her madde gibi vitaminler de sudaki atık yük miktarını arttıracağından yeme emdirmek en akıllıca kullanımıdır.

Sağlıklı Balıklar...

11. atilla (albino gold)

atilla (albino gold)

İsim:
    atilla karaağaçlı

Yeme emdirecem ayrıca rahatsız olan bir vatozum var. Ona da az bi miktar enjektör ile ağzına vereyim diye düşünüyorum.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Balıklarına vitamin takviyesi yapmak istiyorsan en güzel yolu gıda yoluyladır. Kısaca balık odaklı hareket etmelisin. Duyumların suya odaklı eklenmesi şeklinde olabilir ancak vitamini sudan almak filtre yoluyla mümkün değildir.

Fakat bazı vitamin içerikleri akvaryumda biyolojiye destek olabilir. Balıklar sudan vitaminleri pek ayrıştırmaz. Bu yüzden http://www.akvaryumportali.com/ekip...eovit-ampul-kullaniminiza-hazirdir-11741.html şeklindeki gibi ampulleri kırarak balıkların yemlerine de emdirerek verebilirsin.

13. atilla (albino gold)

atilla (albino gold)

İsim:
    atilla karaağaçlı

Bemix ampul mu daha iyi yoksa epargriseovit ampul mu daha iyi arkadaşlar. Bu arada arkadaşlar daha önce yazmayı unutmuşum. 12 çesit yem kullanmaktayım her gün 3-4 tanesini karıştırarak veriyorum balılarıma.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Senin Bemix daha iyidir.:)

15. sotolga

sotolga

İsim:
    tolga sobacı

bemix ampul 4 tl yemin içine karıştır bezelye haşlayıp ez ver ama kabuklarını verme
    ama dikkatli ol sonra ellerine saldırıyorlar ben vitamini verdim 1 gün sonra akvaryum coştu renkleri bile sanki değişti
    by

Sayfayı Paylaş