1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vitaminli Su Yapsak

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Muzikopat tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.586
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Herkese selam ...


  Dün eczaneye ilaçlarımı almaya gittiğimde gözüme Bemiks Kompoze ''B'' çarptı. .8. Bemiksi bilmeyen yoktur heralde. Yemlere zerkedip balıklarımıza vererek ekstra vitamin sağlamış oluyoruz. Neyse iki kutu bemiks alıp eve geldim. Aklıma takıldı birden. Dedimki kendi kendime acaba bu bemiksleri yemlere zerketmesek de direk suya döksek faydası olur mu acaba ? Bu yöntemi daha önceden hiç denemedim ve deneyen arkadaşların olduğunu da zannetmiyorum. .8. Siz ne dersiniz ? Sizce faydası olur mu ?

  Fikirlerini paylaşacak üstadlarıma şimdiden teşekkür ederim.

  Hoşçakalın...
   
 2. stablizer

  stablizer

  Mesajlar:
  278
  Hüseyin bildiğim kadarıyla Bemix içerisindeki B vitamini ışık ile temasa geçtiğinde yararsız hale geliyorlar.Bundan dolayı suya karıştırma yöntemini gece akvaryum ışıklarını kapatmadan hemen önce uygulamayı tavsiye ediyorlar.
   
 3. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Bu vitaminin suya eklenerek kullanıldığını duymadım demişsin Hüseyin ama bu vitamini haftalık bir ampul kırıp kullananlar var.

  Benim konuya yorumum net ve açıktır.

  Tatlı su balıkları sudan vitamin toplamaz ve suya atılan vitamini aktif karbon dahi toplayıp alamaz. Kısaca sisteme azot döngüsü sonucunda nitrat eklemekten başka işe yaramaz. olma:gif
   
 4. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.586
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Zaten misal 500 litrelik bir akvaryuma kaç ampul atacaz onun hesaplanması vs. vs. gibi durumlar da var. Dozu biraz kaçırsak canlılarımıza zararı da olabilir. Bu sefer kaş yapayım derken göz çıkarırız. Fikirler doğrultusunda deneme yapacağım.


  Saygılar...
   

Sayfayı Paylaş