1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vortech akıntısı fazla gelenlere

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Saruman tarafından 23 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    MP 10 olmasına rağmen güçlü bir akıntı yapan, buna rağmen nano tanklarında vortechten vazgeçmek istemeyenler için akıllıca bir aparat.

Hatta bu kadarı ile yetinmeyen hobidaş, hem kenarlara estetik bir görünüm vermiş hemde daha işlevsel hale getirmiş.Alet işler el övünür.

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: Vortech akıntısı fazla gelenlere

Vortech akintisindan korunmanın tek yolu Vortech almamak bence :)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ben kullanıyorum sosyete işi. Memnunum ama bu ara vızıldamaya başladı. Akıntısı bende fazla değil tabii hacme göre ama yöntem ilginçmiş. Yalnız benim aklıma gelen aparat suyun üst kısmına vurdurmasını engellemiş ki bu zaten ekipmanın özelliği değil mi? Yani dalgalandırmayı yapan yüzeydeki suyu itmesi, bunu engellemek ekipmanın anlamının yitmesi olabilir mi?

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Bizim sosyete işi voetech imiz bile yok :)

5. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Bunu kullanan arkadaş yaklaşık 60 litrelik nanoda kullanıyormuş, akvaryumun tabanına yaklaştırınca, kumlar uçuşuyor yazmış.Üstte koyuncada su taşıyormuş.Bu şekilde her iki sorunuda aşmış.Vortech de asıl amaç yüzeyden öte ,su içi dalgalanmanın sağlanması.Diğer dalga motorlarında düz ve aynı yönde akıntı sağlanırken Vortech de denizdeki dalgalanmanın birebir aynısı sağlanmakta.

Sayfayı Paylaş